جمعه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 9 June , 2023 ساعت ×
سقوط ۱۳ هزار واحدی شاخص بورس
14 دی 1400 - 13:57
شناسه : 22612
براساس گزارش‌های منتشر شد، روند حرکت بازار سرمایه همچنان نزولی است و شاخص کل بورس امروز بیش از ۱۳ هزار واحد سقوط کرد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل بورس با ۱۳ هزار و ۲۵۵ واحد  کاهش در رقم یک میلیون و ۳۶۲ هزار واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم‌وزن هم سه هزار و ۲۶۳ واحد کاهش یافت و به رقم ۳۵۹ هزار و ۹۸۲ واحد رسید. معامله‌گران این بازار ۳۱۴ هزار معامله به ارزش ۲۳ هزار و ۴۶۲ میلیارد ریال انجام دادند.

از میان ۹۲ نماد مثبت بورسی و ۲۹۳ نماد منفی بورسی فولادمبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی چادرملو، پتروشیمی پردیس، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس و ایران خودرو و پالایش نفت تهران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

فرابورس هم نزولی ماند

شاخص کل فرابورس ایران هم با ۱۶۳ واحد کاهش در رقم ۱۸ هزار و ۴۳۱ واحد ایستاد. در این بازار ۱۵۰ هزار معامله به ارزش ۴۸ هزار و ۳۳۴ میلیارد ریال انجام شد.

۸۵ نماد فرابورسی مثبت و ۱۷۰ نماد منفی بودند که از میان آن‌ها پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان جنوب، صنعتی مینو، فرابورس ایران و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل بیمه پاسارگاد نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس داشتند. علاوه بر این در بازار امروز ۳۹ نماد به ارزش ۸۲۱ میلیارد ریال صف خرید  و ۱۰۳ نماد به ارزش چهار هزار و ۵۹ میلیارد ریال صف فروش بودند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.