پنج شنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۱ Thursday, 26 January , 2023 ساعت ×
شاخص بورس در مسیر رشد
30 فروردین 1401 - 13:50
شناسه : 26830
بازار سرمایه امروز سه‌شنبه 30 فروردین ماه،‌ روند صعودی خود را تثبیت کرد و شاخص کل بورس توانست بیش از ۱۱ هزار واحد افزایش یابد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، شاخص کل بورس با ۱۱ هزار و ۲۲۱ واحد افزایش تا رقم یک میلیون و ۵۳۰ هزار واحد صعود کرد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز دو هزار و ۷۹۸ واحد افزایش یافت و در رقم ۴۰۰ هزار و ۵۷۴ واحد ایستاد. در این بازار ۵۶۲ هزار معامله به ارزش ۶۰ هزار و ۲۸۲ میلیارد ریال انجام شد.

«صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس»، «پالایش نفت اصفهان»، «پالایش نفت بندرعباس»، «پالایش نفت تهران»، «بانک پارسیان»، «بانک ملت» و «پتروشیمی نوری» نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه، شاخص کل فرابورس ایران هم توانست با ۶۰ واحد افزایش تا رقم ۲۰ هزار و ۷۶۵ واحد صعود کند. در این بازار ۲۵۶ هزار معامله به ارزش ۲۵ هزار و ۲۰۳ میلیارد انجام شد.

شایان ذکر است که «صنعتی مینو»، «فولاد هرمزگان جنوب»، «بیمه پاسارگاد»، «پتروشیمی مارون»، «بیمه اتکایی ایرانیان» و «پالایش نفت لاوان» نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل «پتروشیمی زاگرس» نسبت به سایر نمادها، بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص فرابورس ایران داشتند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.