پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 30 November , 2023 ساعت ×
صادرات مواد خام از معادن آلبلاغ ممنوع است
30 دی 1399 - 13:14
شناسه : 5320
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: اولویت بهره برداری از معدن آلبلاغ اسفراین با مردم این منطقه است و اجازه نخواهیم داد یک کیلو مواد معدنی خام ازمعدن البلاغ اسفراین صادر شود.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، امان الله حسین پور در گفت وگویی در اسفراین، اظهار کرد: معدن آلبلاغ اسفراین یک ظرفیت خدادادی است که چندین سال است در منطقه اسفراین شناسایی شده است.
وی افزود: در این مدت کم وبیش به صورت متفرقه بعضی از مردم برداشت هایی را از این معدن انجام داده اند که متاسفانه به دلیل اینکه برداشت ها بصورت غیر کارشناسانه بوده و نظارتی در آن انجام نگرفته تعدادی از همشهریان جان خود را در این معدن از دست داده اند.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: ما معتقدیم باید دورنمایی برای برداشت قانونی و درست به نفع مردم منطقه طراحی شود و تاکنون در سطح استان و کشور جلسات متعددی داشته ایم وباید این مسیر را به سمت و سویی هدایت کنیم که برداشت و بهره برداری از آن به شکل قانونی و درست به نفع مردم منطقه و مردم اسفراین باشد و فرآوری آن نیز در خود شهرستان انجام شود.
وی افزود: برای بهره برداری قانونی از این معدن مقدماتی لازم است که ابتدا باید مراحل اکتشاف آن تمام شود و مطالعات انجام شود تا از ظرفیت و ذخیره معدنی آن اطمینان حاصل کنیم.
حسین پور تصریح کرد: لازمه اکتشاف و کارهای مطالعاتی آن این است که مردم در منطقه حضور نداشته باشند که برای این مهم در حال حاضر شرکتی کار حفاظتی آنجا را عهدار شده و در منطقه مستقر خواهد شد تا شرکت ایمیدرو بتواند کار اکتشاف و مطالعاتی آن را به انجام برساند.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسفراین گفت: ما به مردم این شهرستان قول داده ایم که معدن به نفع مردم باشد و مسیر برداشت از معدن مسیری باشد که نفعش به مردم برسد.
وی همچنین به شیوه بهربرداری از معدن اشاره کرد و افزود: اولویت بهره برداری از معدن آلبلاغ اسفراین با مردم این منطقه به ویژه مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی خواهد بود و تمامی فراوری آن نیز باید در شهرستان انجام گیرد.
حسین پور تاکید کرد: اجازه نخواهیم داد یک کیلو مواد معدنی خام از معدن آلبلاغ اسفراین صادر شود.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: از مردم درخواست داریم که مسئولین شهرستان را کمک کنند تا برای دست اندرکاران فضای مطالعاتی و اکتشاف در منطقه فراهم گردد و در نهایت گام های بعدی را برداشت شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.