چهارشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۲ Wednesday, 6 December , 2023 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
صدور مجوز افزایش سرمایه شرکت مس
16 آبان 1400 - 10:09
شناسه : 20132
مدیر مالی شرکت ملی صنایع مس ایران مطرح کرد؛

به گزارش اخبارفلزات، امیدعلی معیری مدیر مالی شرکت ملی صنایع مس ایران، اظهار داشت: برای اولین بار شرکت مس از لحاظ سرمایه، ‌بیشترین سرمایه را در بین تمام شرکت‌های بورسی خواهد داشت. وی با بیان اینکه در اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذر ماه ۱۳۸۴) تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام […]

ارسال توسط : منبع : مس پرس
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امیدعلی معیری مدیر مالی شرکت ملی صنایع مس ایران، اظهار داشت: برای اولین بار شرکت مس از لحاظ سرمایه، ‌بیشترین سرمایه را در بین تمام شرکت‌های بورسی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذر ماه ۱۳۸۴) تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت ملی صنایع مس ایران در این سازمان مورد بررسی قرار گرفت، افزود: در همین راستا، بر اساس رسیدگی انجام شده مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقررات مربوطه در انتشار سهام ملاحظه نشده است و افزایش سرمایه شرکت مس با رعایت قوانین و مقررات مربوطه از نظر سازمان بورس و اوراق بهادار بلامانع اعلام شد.

مدیر مالی شرکت ملی صنایع مس ایران سرمایه فعلی این مجموعه را ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تعداد سهام قابل انتشار ۲۰۰ میلیارد سهم به ارزش اسمی هر سهم یک هزار ریال و مبلغ افزایش سرمایه ۲۰۰ هزار میلیارد ریال است. البته منبع این تامین سرمایه  ۲۰۰ هزار میلیارد ریالی از محل سود انباشته شرکت ملی مس خواهد بود.

معیری با تاکید بر اینکه این افزایش سرمایه با هدف تامین بخشی از منابع موردنیاز برای تکمیل طرح‌های توسعه‌ای شرکت و اصلاح ساختار مالی انجام می‌گیرد، بیان کرد: این در حالی است که در خصوص برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده برای تصویب افزایش سرمایه و اجرایی کردن آن رعایت قوانین و مقررات سازمان خصوصی‌سازی ضروری است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش سرمایه، اصلاح ساختار مالی و میسرشدن امکان تامین مالی پروژه‌های مس، شرکت مس برای رشد تولید پایدار آمادگی کامل دارد. این امر به به افزایش سودآورری منجر شده و می‌توان به سهامداران نوید داد که در بلندمدت در یک سرمایه‌گذاری بنیادی و قوی حضور پیدا کرده‌اند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.