یکشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023 ساعت ×
طلا در انتظار چشم‌اندازی روشن‌
29 تیر 1401 - 16:43
شناسه : 30573
طلا امروز مورخ 29 تیر ماه 1401 همراه با کاهش فشار متوازن از سوی دلار آمریکا که ناشی از افزایش بازده اوراق قرضه بود، ثابت ماند و سرمایه‌گذاران در انتظار تصمیمات کلیدی افزایش نرخ بهره از سوی بانک‌های مرکزی بزرگ بودند که می‌تواند چشم انداز روشن تری را برای طلا ارائه دهد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ صبح به وقت شرقی با ۰.۵ درصد کاهش به ۱۷۱۲ دلار و ۳۰ سنت سقوط کرد و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۰۳ درصد کاهش به ۱۷۱۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

دلار برای چهارمین جلسه متوالی کاهش یافت و شمش با قیمت دلار، در سطوح بالا برای خریدارانی که سایر ارزها را دارند، ارزان‌تر شد. بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات ‌متحده افزایش یافت و بالای ۳ درصد باقی ماند و جذابیت شمش‌های بدون بازده را با کاهش مواجه کرد.

شاخص جهانی سهام در روز سه‌شنبه همزمان با افزایش انتظارات بانک مرکزی اروپا برای اعمال افزایش بیشتر نرخ بهره در این هفته، بیشترین درصد رشد یک روزه خود را در حدود یک ماه گذشته به ثبت رسانید. دو منبع آگاه به رویترز عنوان کردند که سیاست‌گذاران بانک مرکزی اروپا در حال بررسی افزایش ۵۰ واحد نرخ بهره در نشست روز پنجشنبه خود، برای مهار تورم بی‌سابقه هستند.

اگرچه طلا به عنوان یک محافظ تورم در نظر گرفته می‌شود اما نرخ‌های بهره بالاتر و بازده اوراق قرضه، هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می‌دهد که سودی به همراه ندارد.

رئیس بانک مرکزی استرالیا امروز چهارشنبه اعلام کرد که برای متوقف‌کردن چرخه تورمی، به افزایش نرخ بهره نیاز است و پیشنهاد کرد که نرخ‌ها حداقل می‌توانند از سطوح پایین فعلی، دو برابر شوند.

به گزارش رویترز، آمارهای گمرکی روز سه شنبه حاکی از آن بود که سوئیس در ماه ژوئن ۲۸۴ کیلوگرم طلا به ارزش حدود ۱۶ میلیون دلار از روسیه وارد کرده است که در مقایسه با بیش از ۳ تن به ارزش حدود ۲۰۰ میلیون دلار در ماه کاهش داشته است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۸.۷۹ دلار صعود کرد و پلاتین ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۸۷۷ دلار رسید و پالادیوم با ۱.۶ درصد افزایش به ۱۹۰۵ دلار و ۵۰ سنت رسید.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.