دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 29 May , 2023 ساعت ×
عرضه محصولات فولادی خارج از بورس ممنوع است
29 دی 1400 - 9:12
شناسه : 23295
مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تداوم کاهش قیمت‌ها در بازار فولاد با عرضه کامل محصولات فولادی در بورس کالای ایران خبر داد.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، سیف‌الله امیری مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: در حوزه آهن‌اسفنجی که مهمترین شاخص تعیین قیمت محصولات فولادی است، قیمت‌ها از زمان عرضه در بورس روند رو به کاهشی داشته‌اند.

وی با تاکید بر ضرورت عرضه همه محصولات فولادی شامل کنسانتره، گندله سنگ‌آهن، شمش، میلگرد و مقاطع در بورس کالا، افزود: عرضه این محصولات در خارج از بورس کالا ممنوع است و تولیدکنندگان باید در صورت کمبود محصول در داخل کشور ابتدا تا سه بار عرضه در بورس کالا اقدام کنند و پس از آن در صورت نبود تقاضای داخلی به امر صادرات مبادرت ورزند.

مدیر کل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، عرضه آزاد محصولات فولادی را فقط با شرط ثبت فاکتور و دریافت کد نقش از سامانه جامع تجارت امکان‌پذیر دانست و گفت: با پیگیری‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت، تلاش مسئولان و کارکنان بخش‌های دولتی و خصوصی مرتبط، به‌زودی شاهد ثبات، تعادل و پایداری قیمت‌ها در بازار فولاد همانند بازار سیمان خواهیم بود.

امیری با تشریح وضعیت فعلی بازار محصولات فولادی، بیان ‌کرد: پس از عرضه محصولات فولادی در بورس، قیمت میلگرد هم‌اکنون به کمتر از ۱۴ هزار تومان در هر کیلو رسیده و قیمت آهن‌اسفنجی نسبت به هفته گذشته بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به روند کاهش قیمت محصولات فولادی در عین نوسان‌های اخیر بازار ارز، ادامه داد: با تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، برنامه‌های تحولی این وزارتخانه در حوزه تنظیم بازار کالاهای پایه باید به شکلی اجرا شود که تحریم و نوسان‌های ارزی کمترین تاثیر ممکن را در ثبات و تعادل قیمت‌ها داشته باشد.

مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان عدم تاثیرپذیری بازار محصولات فولادی از نوسان‌های ارزی را نشانه تحقق راهبرد خنثی‌سازی تحریم‌ها در وزارتخانه دانست و خاطرنشان کرد: یکی از مزیت‌های بزرگ تولید محصولات سیمانی و فولادی، وجود مواد اولیه این محصولات در داخل و در معادن کشور است که این موضوع با مدیریت و برنامه‌ریزی درست مانع هر گونه اثرپذیری بازار از مواردی همچون نوسان‌های ارزی یا تحریم‌های ظالمانه دشمنان می‌شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.