دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 29 May , 2023 ساعت ×
عرضه ۲۶۰ هزار خودرو تا پایان سال
22 آذر 1400 - 9:39
شناسه : 21714
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح اقدامات وزارت صمت برای تعادل قیمت خودرو، از ورود ۲۶۰ هزار دستگاه خودرو طی امسال و سال آینده به بازار خبر داد.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، رضا فاطمی‌امین در خصوص افزایش قیمت خودرو با اشاره به اینکه یک مصوبه‌ای ستاد تنظیم بازار در این خصوص داشته است، اظهار داشت: افزایش قیمت خودرو به آن معنا نبوده است، از اردیبهشت‌ماه تاکنون قیمت‌های خودرو تثبیت شده بود، اما از سوی دیگر هزینه‌ها افزایش یافته بود؛ قیمت مواد اولیه و ملزومات تولید هم افزایش پیدا کرده بود.

وی با بیان اینکه یک روالی از قبل در کشور وجود داشت که هر شش ماه یک بار این آثار تورمی تعدیل شود، افزود: آنچه که برای مردم بیشتر اثرگذار و مهم بود، قیمت‌های بازار است نه کارخانه و شکاف قابل‌توجهی بین قیمت‌های کارخانه و بازار وجود دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه شکاف قابل‌توجهی بین قیمت‌های بازار و کارخانه و در واقع یک رانتی وجود دارد، گفت: کسی که خودرو را از خودروساز تحویل می‌گیرد یک دفعه از ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان منفعت حاصل می‌کند. لذا باید به تولید کمک کنیم تا بتواند کیفیت و تولید را افزایش دهد.

فاطمی امین با بیان اینکه برنامه‌ای که تنظیم شده از این هفته در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هر هفته فروش خودرو خواهیم داشت، یک روز ایران‌خودرو یک روز سایپا پیش‌فروش می‌کند، بیان کرد: تا پایان امسال بیش از ۱۳۰ هزار دستگاه تحویل می‌شود، به همین میزان هم برای سال آینده پیش‌فروش می‌شود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه با اصلاح قیمتی که اتفاق افتاد، در واقع نصف تورمی که در کالاها و در بازار وجود دارد قیمت خودرو اصلاح شد؛ خاطرنشان کرد: این امر باعث می‌شود یک مقدار گردش مالی در خودروسازی‌ها اتفاق بیفتد و از زیان‌های موجود کم شود و افزایش تولید داشته باشیم. امیدواریم با این ۲۶۰ هزار دستگاه که تا پایان سال عرضه می‌شود، بازار متعادل شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.