دوشنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۲ Monday, 25 September , 2023 ساعت ×
عزم راسخ دولت برای تحقق تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص موضوع انتقال آب
12 بهمن 1399 - 10:07
شناسه : 6041
وزیر صمت با تاکید بر اینکه نام دست‌اندرکاران پروژه بزرگ و ملی انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران در تاریخ آبادانی کشورثبت خواهد شد، از آغاز عملیات اجرایی خطوط 2 و 3 این پروژه در آینده نزدیک خبر داد.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه بررسی آغاز عملیات اجرایی خط ۲ و ۳ پروژه انتقال آب خلیج‌فارس به فلات مرکزی ایران (استان‌های کرمان، یزد، سمنان، اصفهان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی) با تاکید بر این مطلب، افزود: پروژه انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران پروژه‌ای بزرگ و مهم برای کشور و منطقه است .


نقش پروژه انتقال آب خلیج فارس در ایجاد امنیت و ثبات پایدار در شرق کشور

وی با بیان اینکه این خط انتقال آب، تمدن ساز و فرهنگ ساز خواهد بود، گفت: بی‌گمان تاثیرات این پروژه در ایجاد امنیت و ثبات اجتماعی، توسعه، آبادانی و همچنین تامین آب شرب پایدار مناطق شرقی کشور برای جلوگیری از مهاجرت از این مناطق بسیار چشمگیر است.

افزایش سهم ایران از آب خلیج فارس با پروژه انتقال آب به فلات مرکزی
وزیر صنعت، معدن و تجارت پروژه انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران باعث افزایش سهم ایران از این آب‌ها خواهد بود.

ضرورت اطلاع رسانی ابعاد مختلف پروژه ملی انتقال آب برای امیدآفرینی در جامعه

رزم حسینی همچنین از رسانه‌ها و صدا و سیما خواست که با اطلاع‌رسانی مناسب و انعکاس ابعاد مختلف این پروژه مهم و ملی در راستای امیدآفرین تلاش کنند.
وی آب را یکی از مولفه‌های مهم در راهبرد توسعه صنعتی ایران دانست و ادامه داد: این پروژه علاوه بر تاثیراتی که   در حوزه تأمین آب صنایع و معادن خواهد داشت، در دیگر حوزه‌ها کشت‌های پربازده و کشت صنایع گلخانه‌ای نیز قابل تامل و بررسی خواهد بود.

عزم راسخ دولت برای تحقق تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص موضوع انتقال آب

وزیر صمت همچنین بااشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و دستورات ویژه رییس جمهور در جلسه اخیر هیات دولت در خصوص پروژه انتقال آب، بر عزم راسخ تمام مسئولان دولت برای تکمیل این پروژه تاکید کرد. در این جلسه با حضور شرکت‌های بزرگ معدنی، موضوع پروژه انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران( استان‌های کرمان، سمنان، یزد، اصفهان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی) مورد بررسی قرار گرفت .

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.