دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 29 May , 2023 ساعت ×
عقب‌گرد مجدد شاخص بورس
07 دی 1400 - 13:32
شناسه : 22335
براساس گزارش‌های منتشر شده، ادامه حرکت سینوسی در بازار سرمایه باعث شد شاخص کل بورس که روز گذشته توانسته بود وارد کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد شود دوباره این کانال را از دست بدهد و به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد عقب‌گرد کند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، شاخص کل بورس روزی پرنوسان را پشت سرگذاشت، به طوری که از ابتدای شروع ساعت معامله تا میانه‌های آن روندی نزولی داشت و تا یک میلیون و ۳۹۷ هزار واحد کاهش یافت، اما در ادامه توانست روندی صعودی به خود بگیرد با این حال در حالی به کار خود پایان داد که همچنان از صعود دقایق ابتدایی معامله جا ماند؛ به طوری که ۴۲۹ واحد کاهش یافت و در رقم یک میلیون و ۳۹۹ هزار واحد ایستاد.

این در حالی است که شاخص کل با معیار هم‌وزن روندی صعودی داشت و با یک هزار و ۹۷۷ واحد افزایش به رقم ۳۶۷ هزار و ۳۶۲ واحد رسید. معامله‌گران این بازار با انجام ۴۱۹ هزار معامله ارزش معاملات را به ۳۱ هزار و ۸۶۷ میلیارد ریال رساندند. ۲۴۷ نماد بورسی مثبت و ۱۴۸ نماد منفی بودند که از میان آن‌ها  فولادمبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی پارس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل پتروشیمی بوعلی سینا و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نمادها تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

فرابورس صعودی شد

در آن سوی بازار، سرمایه شاخص کل فرابورس ایران با ۱۰۹ واحد افزایش تا رقم ۱۸ هزار و ۸۲۹ واحد صعود کرد. معامله‌گران این بازار ۱۷۳  هزار معامله به ارزش ۱۷ هزار و ۳۹۹ میلیارد ریال انجام دادند.

۱۷۰ نماد فرابورسی مثبت و ۷۷ نماد منفی بودند که از میان آن‌ها بیمه پارساگاد، صنعتی مینو، سنگ‌آهن گهرزمین و فرابورس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل پتروشیمی زاگرس، سرمایه‌گذاری سبا تامین و تولیدات پتروشیمی قاعد بصیر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس داشتند.

در بازار امروز ۱۰۷ نماد صف خرید و ۶۲ نماد صف فروش بودند که ارزش صف‌های خرید ۳۰۷۹ و ارزش صف‌های فروش ۳۰۵۹ میلیارد ریال بود. بیشترین حجم معاملات نیز به نمادهای خودرو، خساپا و خ گستر اختصاص داده شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.