یکشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲ Sunday, 4 June , 2023 ساعت ×
عملکرد محتاطانه اوپک پلاس برای عرضه نفت
17 مهر 1400 - 11:37
شناسه : 18839
براساس گزارش‌های منتشر شده، برخی منابع اعلام کردند که دلیل اصلی بی‌میلی اوپک پلاس به افزایش بیشتر عرضه نفت، رفتار محتاطانه و افزایش درآمد بوده است.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، برخی منابع اعلام کردند که دلیل تصمیم روز ۱۲ مهرماه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) برای ادامه افزایش تدریجی و محدود تولید با وجود افزایش قیمت‌ها به بالاترین رقم در چند سال اخیر، نگرانی از تضعیف شرایط تقاضا و قیمت‌ها است.

سه منبع اوپک پلاس گفتند که دلیل اصلی دیگر پول است، تولیدکنندگان نفت اوپک پلاس که از کاهش درآمد خود در اوج بحران کرونا و سقوط قیمت‌ها در سال ۲۰۲۰ آسیب دیدند، اکنون از افزایش درآمد راضی هستند.

یک منبع اوپک پلاس با توضیح درباره دلایل افزایش ندادن بیشتر تولید گفت: بر مبنای درس‌های گذشته اوپک محتاط‌تر شده است، زیرا هر تصمیم شتابزده‌ای سبب افت شدید قیمت‌ نفت می‌شود. بنابراین فشار سیاسی آمریکا و کشورهای دیگر در تغییر این راهبرد موثر نبوده است. لذا بازار نفت همچنان شکننده است و هیچ تضمینی برای ثبات قیمت‌ها وجود ندارد.

یک منبع دیگر پیش از نشست روز دوشنبه این ائتلاف با بیان اینکه اوپک پلاس با فشار بسیاری برای تسریع افزایش روبه‌رو بوده است، بیا کرد: نگران موج چهارم شیوع ویروس کرونا هستیم و هیچ‌کس نمی‌خواهد حرکت بزرگی انجام دهد.

گفتنی است، این نگرانی از سوی بعضی از اعضای اوپک پلاس مطرح شد که افزایش بیشتر تولید ممکن است توازن بازار نفت در سال آینده را به هم بزند و خطر افزایش ذخیره‌سازی‌ها به بیش از میانگین پنج سال در نیمه دوم ۲۰۲۲ تشدید شود. اوپک پلاس اکنون معتقد است که در سال ۲۰۲۲ با عرضه مازاد نفت روبه‌رو خواهیم بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.