جمعه, ۱۲ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 2 June , 2023 ساعت ×
فولاد روسیه توسط اتحادیه اروپا تحریم شد
22 اسفند 1400 - 11:51
شناسه : 25680
رییس کمیسیون اتحادیه اروپا گفت: اتحادیه اروپا، امتیاز ویژه معامله اقتصادی و تجاری با روسیه را به حالت تعلیق درخواهد آورد و صادرات فولاد و آهن این کشور را تحریم می‌کند.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری فارس
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، رییس کمیسیون اروپا روز جمعه گفت که اتحادیه اروپا، امتیاز ویژه معامله اقتصادی و تجاری با روسیه را به حالت تعلیق درخواهد آورد و اقدامات سختگیرانه‌ای در مورد دارایی‌های رمزنگاری شده اعمال و صادرات کالاهای لوکس به روسیه و واردات آهن و کالاهای فولادی از روسیه را ممنوع می‌کند. این تحریم‌ها، چهارمین مجموعه تحریم‌ها علیه روسیه، پس از اقدام نظامی این کشور در اوکراین است.

اورسلا فن در لین رییس کمیسیون اروپا، گفت: فردا، چهارمین بسته از اقدامات به منظور انزوای بیشتر روسیه و تخلیه منابعی که برای تامین مالی این جنگ وحشیانه استفاده می‌کند، انجام خواهیم داد.

اتحادیه اروپا هم‌راستا با هم پیمانان غربی خود نظیر آمریکا وضعیت «مطلوب‌ترین مقصد تجاری» روسیه را لغو خواهد کرد. این اقدام به این بلوک اجازه خواهد داد تا ممنوعیت یا اعمال تعرفه‌های تنبیهی بر کالاهای روسی را اجرا کند. لذا در مرحله اول، اتحادیه اروپا، واردات آهن و کالاهای فولادی را ممنوع خواهد کرد.

فن در لین در بیانیه‌ای اعلام کرد که اتحادیه اروپا در تلاش است حقوق عضویت روسیه در نهادهای برجسته از جمله صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی را به حالت تعلیق درآورد. تضمین خواهیم کرد روسیه نتواند تامین مالی، وام یا هرگونه مزیتی از این موسسات دریافت کند.

به نوشته این گزارش، اتحادیه اروپا به طور خاص صادرات کالاهای لوکس این اتحادیه به روسیه را که به عنوان ضربه‌ای به نخبگان این کشور طراحی شده است، ممنوع خواهد کرد. در نهایت، این بلوک سرمایه‌گذاری در بخش انرژی روسیه را ممنوع خواهد کرد.

رییس کمیسیون اروپا در پایان خاطرنشان کرد: این ممنوعیت تمام سرمایه‌گذاری‌ها، انتقال فناوری، خدمات مالی و… را برای تولید و اکتشاف انرژی پوشش خواهد داد و در نتیجه تاثیر زیادی بر پوتین خواهد داشت.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.