چهارشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۲ Wednesday, 29 November , 2023 ساعت ×
فولاد هرمزگان به دنبال حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان است
16 شهریور 1401 - 16:19
شناسه : 31609
مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان: مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: رویکرد فولاد هرمزگان حمایت از ابتکارها، طرح‌های نوآورانه و فناورانه است و تا حد امکان تلاش می‌کنیم از این طرح‌ها حمایت و آن‌ها را به صورت اقتصادی به ثمر برسانیم.
ارسال توسط : منبع : شرکت فولاد هرمزگان
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، عطاالله معروفخانی در پی انتخاب طرح فولاد هرمزگان در چهارمین جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی) به عنوان طرح برتر، ضمن تبریک به کلیه کارکنان و ذی‌نفعان شرکت، بیان کرد: شرکت فولاد هرمزگان در سال‌های اخیر با استفاده از طرح‌های دانش‌بنیان و حمایت از آن‌ها توانست محصولات نوین فولادی را تولید کند.

وی افزود: سال جاری نیز با توجه به منویات مقام معظم رهبری و انتخاب شعار سال مبنی بر «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»، فولاد هرمزگان نیز همین استراتژی را سرلوحه کار خود قرار داده است.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در خصوص طرح ارائه شده در جشنواره حاتم، عنوان کرد: حضور در جشنواره‌ها با ارائه طرح‌های گوناگون سبب ایجاد انگیزه در شرکت و شناساندن طرح در جامعه هدف می‌شود. همچنان که طرح ساخت غشاهای اولترافیلتراسیون با استفاده از غشاهای مستعمل اسمز معکوس توسط کارکنان فولاد هرمزگان توانست علاوه بر اینکه در همایش‌های مختلف مطرح و حائز جایزه و تقدیر شود، به عنوان یک طرح دانش‌بنیان نیز مطرح شود.

معروفخانی اذعان کرد: با توجه به اینکه صنایع بزرگ فولادی در کشور در کنار آب قرار دارند، نمک‌زدایی آب دریا یکی از روش‌های بسیار موثر برای تامین آب مورد نیاز این صنایع به شمار می‌رود. بر همین اساس، اسمز معکوس فرایندی است که به طور گسترده برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به مزایای استفاده از این طرح، گفت: در صورت انجام این طرح، با توجه به افزایش دو برابری طول عمر غشاهای اسمز معکوس، میزان واردات این غشاها و در نتیجه خروج ارز از کشور کاهش می‌یابد. همچنین به دلیل استفاده از غشاهای تبدیل شده در فرایند پیش‌تصفیه، کارایی واحدهای آب‌شیرین‌کن افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در پایان یادآور شد: فولاد هرمزگان به عنوان پیشرفته‌ترین کارخانه فولادی کشور، حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و نوآورانه را در دستور کار خود قرار داده است و با همین استراتژی پیش می‌رود.

انتهای پیام//

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.