سه شنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۲ Tuesday, 26 September , 2023 ساعت ×
قیمت طلا اوج گرفت
08 شهریور 1401 - 15:54
شناسه : 31340
قیمت طلا امروز سه‌شنبه هشتم شهریور ماه، همزمان با کاهش ارزش دلار از بالاترین سطح 20 سال اخیر افزایش یافت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، قیمت طلا همزمان با کاهش ارزش دلار از بالاترین سطح ۲۰ سال اخیر افزایش یافت و فشار ناشی از انتظارات فدرال رزرو ایالات‌ متحده برای بالا نگه داشتن نرخ بهره برای مدت طولانی‌تر مبارزه با تورم را جبران کرد.

بهای هر اونس طلا با ۲.۷ درصد کاهش، به یک هزار و ۷۳۴ دلار و ۵۰ سنت رسید و طلا در بازار معاملات آتی آمریکا نیز با ۰.۱۶ درصد کاهش، یک هزار و ۷۳۵ دلار و ۵۰ سنت قیمت‌گذاری شد.

به دنبال اظهارات جسورانه جروم پاول، رییس فدرال رزرو در سمپوزیوم جکسون هول در روز جمعه چهارم شهریور ماه، قیمت‌ها در روز گذشته به پایین‌ترین سطح یک ماهه خود یعنی یک هزار و ۷۱۹ دلار و ۵۶ سنت رسید.

شاخص دلار در روز دوشنبه به بالاترین حد خود در دو دهه گذشته رسید؛ در حالی که بازدهی شاخص ۱۰ ساله از بالاترین سطح دو ماهه جلسه قبل عقب‌نشینی کرد.

پیام مدیران ارشد مالی جهان، رسا و واضح است که تورم افسارگسیخته باقی می‌ماند و رام کردن آن تلاش فوق‌العاده‌ای می‌طلبد که به احتمال زیاد، رکود اقتصادی با از دست‌ دادن مشاغل و موج‌های شوک در بازارهای نوظهور را به همراه خواهد داشت.

در حالی که طلا در زمان عدم اطمینان اقتصادی به عنوان یک گزینه مطمئن در نظر گرفته می‌شود، افزایش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری دارایی بدون بازده را افزایش می‌دهد.

نیل کشکاری، رییس فدرال رزرو مینیاپولیس مطرح کرد: احساس می‌کنیم فروش سهام در بازار سهام که به دنبال سخنرانی تندرو پاول در روز جمعه رخ داد، نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران درک می‌کنند که تصمیم بانک مرکزی برای کاهش تورم جدی است.

در حال حاضر بازارها با افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره در نشست سپتامبر فدرال رزرو، قیمت‌گذاری می‌کنند.

«اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست»، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن ۰.۳۸ درصد کاهش یافت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۸ دلار و ۷۳ سنت رسید. پلاتین ۰.۲ درصد کاهش یافت و ۸۶۲ دلار و ۷۲ سنت قیمت‌گذاری شد و پالادیم با ۰.۴ درصد افزایش، به دو هزار و ۱۵۵ دلار و ۶۸ سنت رسید.

انتهای پیام//

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.