دوشنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۲ Monday, 25 September , 2023 ساعت ×
قیمت طلا بدون تغییر باقی‌ماند
27 دی 1400 - 11:58
شناسه : 23188
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی که دلار و بازده اوراق خزانه رشد اخیرشان را حفظ کردند، تغییر چندانی نداشت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و در یک هزار و ۸۱۸ دلار و ۷۶ سنت ایستاد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و یک هزار و ۸۱۷ دلار و ۹۰ سنت معامله شد.

به گفته هووی لی اقتصاددان ارشد بانک OCBC، طلا مدتی است که در بازه معاملاتی ثابتی مانده و بازار هنوز درباره اینکه چه مسیر قیمتی را در پیش بگیرد، بلاتکلیف است. البته تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن در برابر فشارهای تورمی وجود دارد.

بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد که فعالیت بخش تولید در ماه دسامبر ۰.۳ درصد کاهش پیدا کرد در حالی که رشد ۰.۵ درصدی تولید این بخش قابل پیش‌بینی بوده است. در پی انتشار این آمار، بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا نزدیک به بالاترین حد دو سال اخیر ایستاد که هفته گذشته به آن صعود کرده بود. همچنین شاخص دلار رشدی که روز جمعه داشت را حفظ کرد.

معامله‌گران اکنون منتظر اظهارات هفته جاری مقامات بانک مرکزی آمریکا پیش از نشست سیاست پولی در روزهای ۲۵ و ۲۶ ماه ژوئن هستند، اما اظهارات اخیر به حد کافی موافق تحکیم سیاست پولی بوده‌اند تا باعث شود بازارها احتمال نخستین افزایش نرخ‌های بهره در ماه مارس و رشد یک درصدی نرخ‌های بهره تا پایان سال را به طور کامل در قیمت‌ها لحاظ کند.

طلا پناهگاه امن دارایی در برابر تورم بالا شناخته می‌شود، اما نسبت به افزایش نرخ‌های بهره آمریکا بسیار حساس است، زیرا هزینه نگهداری این فلز که بازدهی ندارد را افزایش می‌دهد.

در حالی که بیشتر بانک‌های مرکزی جهان به دنبال عادی‌سازی سیاست پولی برای مهار فشار قیمت هستند، چین روز دوشنبه یک نرخ بهره کلیدی را برای نخستین بار از زمان اوج پاندمی در سال ۲۰۲۰ پایین برد.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران همچنین منتظر نشست سیاست پولی بانک مرکزی ژاپن که روز سه‌شنبه به پایان می‌رسد، آمار تورم انگلیس در روز چهارشنبه و آمار اشتغال استرالیا در روز پنجشنبه هستند.

وانگ تائو تحلیلگر فنی رویترز پیش‌بینی کرد که اونس طلا در محدوده معاملاتی یک هزار و ۸۱۵ تا یک هزار و ۸۳۰ دلار می‌ماند و فرار از این محدوده، مسیر قیمت را نشان می‌دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۹۳ سنت رسید. بهای معاملات هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد و در ۹۶۷ دلار و ۹۹ سنت ایستاد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، یک هزار و ۸۷۰ دلار و ۲۹ سنت معامله شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.