پنج شنبه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 1 June , 2023 ساعت ×
قیمت گزاف خودروهای وارداتی در بورس
09 اسفند 1401 - 16:44
شناسه : 33892
جلال رشیدی‌کوچی، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: خودروی ۱۰هزار دلاری که با ارز ۳۰هزار تومانی وارد شده است، با احتساب تعرفه ۳۰درصدی، حدود ۴۰۰میلیون تومان تمام می شود، حال چرا مردم برای ثبت نام باید ۵۰۰میلیون تومان در حساب خود بلوکه کنند؟
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش فلزات‌نیوز، جلال رشیدی‌کوچی با اشاره به شرایط پیش‌بینی شده برای پیش‌فروش خودروهای وارداتی، بیان کرد: این راه‌ها در حوزه واردات خودرو اشتباه است چرا که ما می‌خواهیم با عرضه محدودی که انجام می‌دهیم، رضایت عمومی را به‌دست‌آوریم؛ در حالی که این اتفاق نخواهدافتاد و منجر به انحصار و ویژه‌خواری خواهد شد.

وی در ادامه اظهار کرد: در حوزه خودروهای وارداتی نیز با این تعداد خودرویی که وارد شده است، اگر باز به این سمت‌وسو برویم راه غلط را طی‌کرده ایم. قرار است این خودروها در بورس کالا با چندبرابر قیمت تمام شده در اختیار مردم قرار گیرد که واقعا مسیر اشتباهی است.

نماینده مردم مرودشت و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه هرچقدر هم که ما می‌گوییم گوش شنوایی نیست. خودرو ۱۰هزار دلاری که با ارز نیمایی وارد شده است، دوستان بالغ بر یک‌میلیارد دلار پول برای این موضوع گذاشته‌اند، حتی گفتند تعرفه واردات نیز بین ۶ تا ۳۰درصد در نظر گرفته شده است. با دلار ۳۰هزار تومانی هم که حساب کنیم یک خودروی ۱۰ هزار دلاری تقریبا ۴۰۰میلیون می شود. چرا باید برای پیش ثبت نام ۵۰۰میلیون پول گذاشت تا بعد ببینیم چه می‌شود؟

وی در ادامه تاکید کرد: مدت‌ها بر این موضوع تاکید شد که قرار است خودروهای اقتصادی وارد شود و در همین راستا برای واردات خودرو، سقف ۲۰هزار دلاری لحاظ کردند. آیا واقعا این قیمت‌ها واقعی است؟

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.