پنج شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 7 December , 2023 ساعت ×
لزوم تبیین برنامه‌ای برای ذخیره‌سازی سیمان و فولاد
03 مهر 1400 - 14:13
شناسه : 18216
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که هر ساله در زمستان صنایع با محدودیت‌هایی در حوزه برق و گاز روبه‌رو می‌شوند، باید با برنامه‌ریزی‌های لازم مانند افزایش تولید پیش از گلوگاه‌های بحرانی، سیمان و فولاد موردنیاز، ذخیره‌سازی و از بروز شوک قیمتی جلوگیری شود.
ارسال توسط : منبع : خانه ملت
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علی اکبر کریمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی برای تامین سیمان و فولاد موردنیاز زمستان با توجه به برودت هوا و احتمال کمبود گاز و قطعی برق، اظهار داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید برای ایام خاصی مانند کمبود برق یا گاز پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهد تا ضمن جلوگیری از نابسامانی بازار، واحدهای تولیدی ضرر نکنند.

وی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه ثبات قیمت سیمان در بازار تداوم داشته باشد، افزود: سیمان و فولاد کالایی زیربنایی بوده و بسیاری از بخش‌های اقتصادی به آن‌ها وابسته هستند، به همین دلیل باید در تنظیم بازار این کالاها دقت نظر شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص نابسامانی بازار سیمان طی ماه‌های گذشته، گفت: افزایش بهای سیمان در ماه‌های گذشته منطق اقتصادی نداشت، زیرا قیمت تمام شده هر کالایی براساس فرمول مشخصی قابل محاسبه بوده و با اعمال سود متعارف می‌توان قیمت نهایی منطقی را به دست آورد.

کریمی در پایان خاطرنشان کرد: مرجع تعیین قیمت تمام شده سیمان، سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده بوده و همان‌گونه که از نام آن مشخص است، این سازمان باید از این دو بخش همزمان حمایت کند. در حالی که طی دوره‌ای که کارخانه‌ها فولاد و سیمان به واسطه تعمیرات اساسی، کمبود برق و گاز حجم تولید خود را کاهش دادند، سودهای بسیاری به دست آوردند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.