سه شنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 23 May , 2023 ساعت ×
لزوم ثروت‌سازی در عرصه فولاد
25 آبان 1400 - 13:11
شناسه : 20579
مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در کنفرانس بین‌المللی بررسی صنعت فولاد و مواد اولیه (۲۰۲۱ PLANEX) به تولید ثروت در صنعت فولاد و مواد اولیه پرداخت و گفت: ثروت‌سازی غیرملموس در این صنعت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده که در حوزه‌های مختلف از جمله جامعه، محیط‌زیست، کارکنان و... قابل بررسی است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن اصفهان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، منصور یزدی‌زاده مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان نقش فولاد در صنعت ساختمان را از مصادیق ثروت‌سازی غیرملموس این صنعت ذکر کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه فولاد ساختمانی بخش قابل توجهی از تولید این صنعت را به خود اختصاص می‌دهد، لذا فولاد نقش پر رنگی در ساخت مسکن ایفا می‌کند.

وی میانگین عمر مسکن در ایران را حدود یک دهم اروپا عنوان نمود و افزود: در عمل ساختمان‌های بالای ۳۰ سال برای عموم مردم گزینه جذاب برای خرید و اجاره نیست در حالی که عمر مسکن در اروپا و آمریکا و دیگر کشورها، نزدیک به ۲۰۰ سال است.

مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان با بیان اینکه متاسفانه در تهران و دیگر کلان شهرهای ایران همواره شاهد میزان بالای آمار تخریب بافت‌های فرسوده، نیمه فرسوده و ساخت و ساز هستیم، گفت: کوتاه بودن عمر مسکن در ایران علاوه بر هدر رفت سرمایه‌، آلودگی‌های زیادی از جمله زیست‌محیطی، صوتی، ترافیک و هزینه جابه‌جایی نخاله‌های ساختمانی به همراه دارد.

یزدی‌‌زاده افزایش نخاله‌های ساختمانی که از منابع ملی هزینه زیادی در تولید آن شده و آسیب زیادی به محیط‌زیست وارد می‌کنند، را از جمله چالش‌های بزرگ دانست و بیان کرد: فولاد به عنوان صنعت تاثیرگذار در این حوزه می‌تواند با تولید محصولات با کیفیت، از هدر رفت منابع ملی پیشگیری کند.

وی کیفیت را از جمله نقاط قوت اصلی ذوب‌آهن اصفهان دانست و ادامه داد: نوع تولید و تاکید ویژه بر کیفیت محصولات باعث شده، برند این شرکت در ایران و جهان با کیفیت برتر شناخته شود و موفقیت در صادرات نیز حاصل این کیفیت است.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان اشتغال‌زایی در زنجیره فولاد را از دیگر مصادیق تولید ثروت ناملموس در این صنعت دانست و اذعان داشت: با توجه به اینکه صنعت فولاد یکی از بزرگ‌ترین صنایع در دنیا است، وسیع بودن حوزه‌ی کاری و صنایع مرتبط با این صنعت نقش بسزایی در ایجاد اشتغال برای جامعه ایفا می‌نماید.

یزدی‌زاده با اشاره به اینکه ذوب‌آهن اصفهان به صورت مستقیم برای ۱۶ هزار نفر و به طور غیرمستقیم ایجاد اشتغال برای اصناف مختلف را داشته است، عنوان کرد: مطابق استانداردهای بین‌المللی اشتغال در صنعت فولاد به گونه‌ای است که هر دو فرصت شغلی مستقیم در این صنعت، به طور میانگین ۱۳ فرصت شغلی را در دیگر بخش‌های زنجیره تامین تا توزیع ایجاد می‌کند.

وی تاثیر مستقیم اشتغال‌زایی بر معیشت و رفاه خانوار، ایجاد شرایط مناسب تشکیل خانواده برای جوانان، فرزندآوری و سطح سلامت روانی در اجتماع را بسیار چشمگیر دانست و یادآور شد: ایجاد اشتغال در جامعه به منظور توزیع عادلانه ثروت در جامعه است و صنعت فولاد می‌تواند بدین ترتیب با اشتغال‌زایی در جامعه ثروت‌آفرینی کند.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان توسعه زیرساخت‌های صنعتی، توسعه خدمات عمومی و عامل المنفعه، توسعه شهری و شهرسازی پیرامون صنایع فولادی، توسعه رفاه و سلامت اجتماعی، ارتقای سطح ورزشی و افتخار آفرینی در این حوزه و آموزش را از دیگر موارد تولید ثروت ناملموس در صنعت فولاد دانست و تصریح کرد: آموزش کارکنان پیش نیاز توسعه سازمان است و سرمایه‌گذاری برای آموزش کارکنان، مهمترین راهکار خلق ثروت برای سازمان‌ها و جامعه به شمار می‌آید که زمینه‌ساز رشد، تعالی سازمان و ارتقای سطح فنی و دانش در جامعه می‌شود و مزایای آن عبارتند از: ارتقای سطح علمی و فنی کارکنان، بهبود استفاده از منابع سازمان، انتقال دانش و رضات کارکنان.

یزدی‌زاده در پایان سرمایه‌گذاری در صنعت فولاد را موجب زایش ثروت‌های مادی و معنوی دانست و خاطرنشان کرد: شکل‌گیری این مجتمع عظیم صنعتی، یکی از نمونه‌های بسیار موفق در این زمینه است؛ چراکه این مجموعه با ایفای نقش در شکل‌گیری سایر صنایع فولادی، تولید محصولات استراتژیک، تاسیس بیمارستان شهید مطهری، تاسیس باشگاه فرهنگی ورزشی، ساخت فولاد شهر، آموزش منابع انسانی ماهر و متخصص برای تمام صنایع و … ثروت مادی و معنوی بسیاری برای جامعه خلق کرده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.