یکشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023 ساعت ×
ماشین‌آلات ۴۳ درصد از سهم هزینه‌های معدن را به خود اختصاص دادند
24 دی 1401 - 14:16
شناسه : 32712
مصطفی طاهری، ­رئیس کمیسیون صنعت‌ومعدن مجلس ضمن اشاره به نیاز واقعی معادن کشور به ماشین‌آلات معدنی، این تعداد را حدود ۱۵ هزار دستگاه برآورد کرد و در ادامه افزود: سهم ماشین‌آلات از هزینه‌های معدن ۴۳ درصد است.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری صداوسیما
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، مصطفی طاهری در گفتگو با برنامه صف اول رسانه ملی، توانمند بودن ماشین‌آلات معدنی در بهره‌وری از معادن را بسیار موثر دانست.

وی منوط کردن اجازه واردات ماشین‌آلات به شرط خرید از تولیدکننده داخلی را راهکار مناسبی برای تامین ماشین‌آلات معادن بزرگ دانست و گفت: در این طرح، درصورت یک سفارش خرید ماشین‌آلات معدنی داخلی، صاحبان معادن مجاز خواهند بود ۵ عدد ماشین‌آلات معدنی خارجی وارد کنند.

آقای طاهری درباره حل این مشکل در معادن کوچک مقیاس هم گفت: در معادن کوچک مقیاس، توان ما در ساخت ماشین‌آلات مطلوب است و در این بخش با توجه به سرعت و حجم تولید خوب داخلی، هرچند نیاز کمتری به ماشین‌آلات معدنی وجود دارد، اما می‌شود این طرح را اجرا کرد.

­رئیس کمیسیون صنعت‌ومعدن مجلس ابراز امیدواری کرد: تولیدکنندگان داخلی با انجام به موقع تعهدات خود، بتوانند به تدریج سهم واردات را کاهش داده و بر تولیدات خود اضافه کنند.

آقای طاهری کاهش تعرفه واردات ماشین‌آلات معدنی از ۴ به یک درصد را نیز اتفاق مثبتی دانست و افزود: این اقدام به منظور جلوگیری از افزایش قیمت در ماشین‌آلات معدنی صورت گرفته است.

­رئیس کمیسیون صنعت ومعدن مجلس همچنین از کاهش مالیات‌های پرداختی تولید کنندگان داخلی در بودجه ۱۴۰۲ هم خبر داد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.