شنبه, ۸ بهمن , ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
مجوز ایجاد شرکت تامین سرمایه کیمیا صادر شد
21 اسفند 1400 - 11:16
شناسه : 25636
معاون مالی و اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران از موافقت شورای عالی بورس برای ایجاد شرکت «تامین سرمایه کیمیا» خبر داد.
ارسال توسط : منبع : مس پرس
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، کیارش مهرانی معاون مالی و اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به اینکه شرکت برای تنوع بخشی به نهادهای مالی و توسعه ابزارهای مالی و همچنین کمک به رشد بازار سرمایه، از سال ۱۳۹۹ اقدام به ایجاد چند نهاد مالی و موثر نموده است، اظهار داشت: به یاری پروردگار و موافقت شورای عالی بورس گروه مالی کیمیا مس ایرانیان که صد درصد سهام آن متعلق به شرکت مس است، توانست مجوز ایجاد شرکتی به نام «تامین سرمایه کیمیا» را اخذ نماید.

وی بخشی از وظایف این شرکت را عرضه و پذیره‌نویسی اوراق بهادار، اوراق تامین مالی، مهندسی مالی و توسعه ابزارهای نوین مالی بیان کرد و افزود: خدمات مشاوره‌ای و ارزش گذاری شرکت‌ها، ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری، صندوق‌های توسعه‌ای و صندوق‌های مبتنی بر ابزارهای مشتقه و ابزارهای نوین مالی از دیگر وظایفی است که برای این شرکت تعریف شده است.

معاون مالی و اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران، گفت: شرکت ملی مس با استفاده از تجربیاتی که طی دهه‌های گذشته خود در حوزه مالی و اقتصادی داشته است، امروز به این باور رسیده که برای تامین نیازهای صنایع مختلف از جمله صنایع معدنی تامین سرمایه نموده و در کنار آن برای عموم جامعه خدمات مالی ارائه کند.

مهرانی ضمن تاکید بر اهمیت وی‍ژه بخش صنعت و معدن در دولت سیزدهم بیان کرد: شرکت مس در ساختار درونی خود و هم در محیط کلی و کلان اقتصاد نقش اساسی ایفا می‌کند.

وی با اشاره به اطمینان اعضای شورای عالی بورس، ادامه داد: «شرکت تامین سرمایه» با مالکیت ۶۰ درصدی شامل ۵۱ درصدی گروه مالی کیمیا مس ایرانیان و ۹ درصدی شرکت ملی مس از طریق پذیره‌نویسی عمومی و مشارکت با سهامداران خرد در بازار سرمایه، ایجاد می‌شود.

معاون مالی و اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم در یک دوره ۱۰ ساله بالاترین حجم تامین مالی برای صنایع و معادن کشور از طریق شرکت تامین سرمایه، فراهم خواهد شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.