شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۲ Saturday, 2 December , 2023 ساعت ×
معادن اردبیل قطب مهم سرمایه‌گذاری کشور
17 دی 1399 - 5:53
شناسه : 4944
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: سرمایه گذاری در معادن با توجه به بالا بودن ظرفیت این استان در اکتشاف معادن توسعه می یابد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، داود شایقی روز سه شنبه افزود: سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال های اخیر در این استان در بخش های مختلف افزایش یافته و با تامین زیرساخت‌های لازم سرمایه گذاری بخش خصوصی به سمت معادن سوق داده خواهد شد.
وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت سه محدوده پهنه معدنی استان در مناطق گردنه صلوات ، قوتورسویی و ناتور تحول بزرگی را در رونق اقتصادی و اشتغال زایی استان بوجود خواهد آورد.
شایقی از احداث اولین کارخانه تولید کنسانتره مس و مولیبدن در مشگین شهر با سرمایه گذاری بخش خصوصی خبر داد و گفت: با تکمیل و راه اندازی این طرح اردبیل جزو استان های معدنی کشور محسوب می شود.
او بیان کرد: علاوه بر ذخایر معدنی کم نظیر در مشگین شهر ظرفیت خوب معدنی در خلخال و کوثر وجود دارد که امید است با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی سرمایه گذاری در این شهرستان‌ها هم توسعه یابد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: به منظور دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی تاکنون عملیات اجرایی ۹۰ درصد پروژه های اولویت دار استان اردبیل آغاز شده و پایش طرح‌های اقتصاد مقاومتی در طرحی یکپارچه انجام می شود تا طی آن میزان پیشبرد برنامه دستگاه‌های مختلف اجرایی و تحقق اهداف و برنامه‌های خواسته شده مشخص شود.
شایقی اظهارکرد: در سامانه “نیپا” مصوبات دستگاه‌ها به دقت مورد رصد قرار می‌گیرد تا با پایش بروز اطلاعات و داده‌ها تصمیم گیری ها نیز با کمترین ضریب خطا انجام پذیرد.
از ۲۰ پهنه معدنی شناخته شده کشور سه پهنه در استان اردبیل قرار دارد که از سال ۹۳ عملیات اکتشاف آنها از سوی سه شرکت سرمایه گذاری غیردولتی آغاز شده است.
پهنه قزل اوزن خلخال از سوی شرکت ایمیدرو ، پهنه اکتشافی باغرو از سوی شرکت سرمایه گذاری کوثر و پهنه معدنی مشگین شهر از سوی شرکت میتکو در حال انجام فعالیت‌های معدنی است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.