یکشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023 ساعت ×
معدن‌‎داری، حق تولید کننده فولاد و صاحب خط تولید
25 دی 1401 - 12:49
شناسه : 32767
در بازدید نماینده مجلس شورای اسلامی از ذوب آهن اصفهان مطرح شد: ایرج رخصتی، مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان گفت: این شرکت در اوایل تاسیس دارای معادن خاص خود بود ولی در طول زمان و با تصمیمات مختلف، این معادن را از دست داد و به دنبال آن در تامین مواد اولیه پایدار مورد نیاز خود با مشکلات فراوانی روبه‌رو شد. این مجتمع عظیم صنعتی اخیراً با انجام فعالیت‌های مختلف در تلاش است که معدن‌داری کند، چرا که معدن‌‎داری، حق تولید کننده فولاد و صاحب خط تولید است.
ارسال توسط : منبع : شرکت ذوب‌آهن اصفهان
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، مسئله رفع مشکلات و حمایت از تمام بخش‌های اقتصادی و از جمله مشکلات شرکت‌های تولیدی و فولادی، وظیفه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و موضوع اصلی و مطرح کمیسیون‌های مربوطه است.
محسن زنگنه نماینده مردم شهرستان تربت حیدریه، مه‌ولات و زاوه ، نایب رئیس کمیسیون بودجه و محاسبات و عضو و سخنگوی کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس شورای اسلامی شنبه ۲۴ دی‌ماه سال ضمن بازدید ازخط تولید ذوب‌آهن اصفهان با مهندس ایرج رخصتی مدیرعامل این شرکت دیدار و گفت‌وگو نمود.
در این دیدار درخصوص ضرورت افزایش همکاری و تعامل بین ذوب‌آهن اصفهان و مسئولین شهرستان تربت‌حیدریه در موضوع تامین مواد اولیه از پهنه‌های معدنی موجود در این شهرستان بحث‌وبررسی شد.
مهندس رخصتی مدیرعامل شرکت آخرین تحولات شرکت در امر تولید، فروش و به ویژه اقدامات اخیر ذوب‌آهن در زمینه تامین مواد اولیه را تشریح کرد و با اشاره به مشکلات موجود در مورد تامین مواد اولیه واحدهای فولادی در سال‌های گذشته یادآور شد: ذوب‌آهن اصفهان در اوایل تاسیس دارای معادن خاص خود بود ولی در طول زمان و با تصمیمات مختلف، این معادن را از دست داد و به دنبال آن در تامین مواد اولیه پایدار مورد نیاز خود با مشکلات فراوانی روبه‌رو شد. این مجتمع عظیم صنعتی اخیراً با انجام فعالیت‌های مختلف در تلاش است که معدن‌داری کند، چرا که معدن‌‎داری، حق تولید کننده فولاد و صاحب خط تولید است.
وی در پایان با اشاره به موفقیت‌های اخیر ذوب‌آهن اصفهان در خرید معدن، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، پیگیری و همکاری لازم در جهت رفع مشکلات مختلف این شرکت و سایر واحدهای فولادی کشور را خواستار شد.
نماینده مردم شهرستان تربت حیدریه در این بازدید به تشریح سیاست‌های مجلس شورای اسلامی در زمینه حمایت از تولید در کشور پرداخت و گفت: مسئله رفع مشکلات و کمبودها و حمایت از تمام بخش‌های اقتصادی و از جمله شرکت‌های تولیدی و فولادی وظیفه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و موضوع اصلی و مطرح مجلس است.
وی افزود نگاه مجلس، رفع موانع تولید و تلاش برای جهش تولید و رونق آن است و بودجه‌های لازم نیز در این زمینه اختصاص می‌یابد.
نماینده مردم شهرستان تربت حیدریه به تشریح استعدادها و قابلیت‌های منطقه شرق کشور و به ویژه شهرستان تربت حیدریه در زمینه معادن سنگ‌آهن، آب، خطوط ریلی، نیروی انسانی و غیره پرداخت و از ذوب‌آهن اصفهان درخواست نمود که در فعالیت‌های صنعتی با منطقه همکاری و مساعدت نماید.
زنگنه در پایان این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگار هفته‌نامه آتشکار گفت: به مناسبت ۲۳دی و سالگرد تاسیس ذوب‌آهن اصفهان در این شرکت حضور یافتم و با توانمندی‌های فنی و تولیدی ذوب‌آهن اصفهان به ویژه در امر تولید انواع محصولات فولادی و ریل ملی آشنا شدم.
نماینده مردم شهرستان تربت حیدریه افزود: ذوب‌آهن اصفهان بدون استفاده از یارانه انرژی و با مزیت‌های زیادی که دارد در خدمت تولید محصولات فولادی است. این شرکت افتخار صنایع کشور است و صف اول جبهه تولید برازنده آن است.
وی ضمن ابراز امیدواری برای بهره‌برداری هرچه سریع‌تر ذوب‌آهن اصفهان از معادن شرق کشور افزود: تمام تلاش خود را برای تامین مواد اولیه و رفع موانع تولید در این شرکت به کار خواهم گرفت و با دعوت از مدیرعامل این شرکت برای حضور در جلسه کمیسیون بودجه، خواسته‌ها و پیام ذوب‌آهن در مجلس بیان می‌شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.