سه شنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 30 May , 2023 ساعت ×
نماد «ذوب» چشم انتظار ورود به بورس
01 آذر 1400 - 10:44
شناسه : 20784
مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان گفت: بعد از موافقت هییت پذیرش با درج نماد «ذوب» در بورس اوراق بهادار تهران و پس از انجام کارهای درج نماد، به بورس منتقل خواهد شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، منصور یزدی‌زاده مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان، اظهار داشت: تغییر بازار شرکت ذوب‌آهن اصفهان از فرابورس به بورس، مدت زیادی است که در دست بررسی شرکت بود. لذا مقرر شد که پس از تحول شرکت در زمینه سودآوری و عملیات، انتقال نماد این شرکت به بازار بورس انجام گیرد و همان طور که شاهدیم، عملیات شرکت از سال ۱۳۹۷ به سودآوری رسیده و سال ۱۳۹۹ زیان انباشته ذوب‌آهن به طور کامل پوشش داده و بخشی از سود نیز بین سهامداران تقسیم شد. بنابراین با پیگیری کار از سازمان‌های مربوط، تغییر بازار نماد ذوب در اسرع وقت انجام شده و در حال حاضر نیز با موافقت هییت پذیرش و درج نماد ذوب در بازار بورس، شاهد معاملات این نماد در این بازار خواهیم بود.

 معافیت «ذوب» بیشتر می‌شود

یزدی‌زاده که تغییر بازار این شرکت، اتفاق مبارکی است که هم به سهامداران این مجموعه کمک می‌کند و هم موجب اثرگذاری بیشتر شرکت در بازار سرمایه خواهد بود.

وی افزود: شرکت ذوب‌آهن جزو مجموعه‌های بزرگ صنعت فولاد کشور بوده و سهام آن نیز همواره از اقبال بالای سرمایه‌گذاران برخوردار بوده است، از این رو پس از انتقال به بازار بورس، شاهد حضور این نماد در کنار سهام شرکت‌های بزرگ و تاثیرگذار بر شاخص کل بورس خواهیم بود و این موضوع به دیده شدن شرکت ذوب‌آهن و اقبال بیشتر بازار سرمایه به سرمایه‌گذاری در این نماد کمک شایانی می‌نماید و شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری که مایل به انطباق سرمایه‌گذاری خود با روند شاخص کل بورس هستند، می‌توانند سرمایه خود را به این نماد نیز اختصاص دهند. همچنین این تغییر باعث می‌شود تا شرکت ذوب‌آهن از معافیت‌های مالیاتی بیشتری برخوردار شود که بر سودآوری این شرکت نیز اثرگذار است.

مدیرعامل ذوب‌آهن در پایان با بیان اینکه آینده شرکت ذوب‌آهن از نظر سودآوری بسیار روشن است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از ریسک‌هایی که بازار سرمایه و به خصوص صنعت فولاد را تهدید می‌کند، اثرگذاری کمتری بر شرکت ذوب‌آهن داشته و برخی از عوامل اقتصادی در حال وقوع، نظیر کاهش قیمت زغال‌سنگ، برای ذوب‌آهن دارای تاثیر مثبت است. بنابراین امیدواریم که تغییر بازار این نماد همراه با تحولات ایجاد شده در عملیات و سودآوری شرکت، نویدبخش روزهای خوب و پرسودی برای سرمایه‌گذاران این شرکت باشد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.