چهارشنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022 ساعت ×
نوسان اندک قیمت طلا
14 تیر 1401 - 17:53
شناسه : 29924
قیمت طلا امروز سه‌شنبه 14 تیر ماه 1401، با دور ماندن سرمایه‌گذاران به دلیل کاهش چشم‌انداز تورم و افزایش نرخ بهره از سوی بانک‌های مرکزی، روز معاملاتی خود را بدون تغییر به پایان رساند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، بهای هر اونس طلا با ۳.۳ درصد افزایش به یک هزار و ۸۱۰ دلار و ۸۰ سنت و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۱۸ درصد رشد به یک هزار و ۸۱۱ دلار و ۸۰ سنت رسید. استفان اینس شریک مدیریت دارایی SPI، اظهار داشت: جذابیت محافظ تورمی طلا با چشم‌انداز تورمی ملایم‌تر، خدشه‌دار می‌شود و افزایش نرخ‌های جهانی در آینده نیز چشم‌انداز دارایی‌های بدون بازده را کاهش می‌دهد.

طلا طی چند ماه گذشته تحت فشار قرار گرفته است، زیرا بانک‌های مرکزی بزرگ در سراسر جهان جهت تلاش برای مهار تورم بی‌سابقه، نرخ بهره را افزایش می‌دهند. قیمت شمش پس از سقوط به پایین‌ترین سطح پنج ماهه یک هزار و ۷۸۳ دلار و ۵۰ سنت در روز جمعه، عمدتا بالای سطح حمایت یک هزار و ۸۰۰ دلار شناور بوده است.

اینس، گفت: در حالی که در محدوده یک هزار و ۷۹۰ تا یک هزار و ۸۳۰ دلار متوقف شدیم طلا می‌تواند به دلیل نگرانی‌های رکود اقتصادی حمایت شود و احتمالا فدرال رزرو موضع سیاست خود را کاهش دهد، چراکه بازار از نگرانی‌های تورمی منحرف می‌شود.

طلا در مواقع بحران‌های اقتصادی، مانند رکود، به عنوان یک ذخیره امن ارزش در نظر گرفته می‌شود. با از سرگیری تجارت پس از پایان تعطیلات روز استقلال در روز دوشنبه ۱۳ تیر ماه، بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات‌ متحده تقویت شد و بر قیمت شمش تاثیر گذاشت.

نرخ دلار امروز سه‌شنبه نزدیک به بالاترین حد خود در دو دهه گذشته ثابت ماند و همچنان خریداران ارزهای دیگر را از طلای با قیمت دلار دور نگه داشته است. در همین حال، سهام آسیایی افزایش یافت اما نگرانی‌های مداوم در مورد رشد جهانی و افزایش سطح تورم، سودها را کاملا محدود نگه داشت.

با نگاهی به آینده، داده‌های ایالات‌ متحده در مورد اشتغال و تورم به سرمایه‌گذاران، تصویری از اقتصاد پس از ۱۵۰ واحد افزایش نرخ که قبلا توسط فدرال رزرو ارائه شده است، ارائه می‌دهد. یک گزارش شغلی ناامیدکننده می‌تواند نگرانی‌های مربوط به رکود بالقوه را تشدید کند.

گفتنی است، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۷ درصد افزایش به ۲۰ دلار و ۹ سنت رسید، در حالی که پلاتین ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۸۸۳ دلار و ۳۹ سنت رسید و پالادیم با ۰.۱ درصد افزایش، یک هزار و ۹۲۴ دلار و ۶۰ سنت معامله شد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.