یکشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023 ساعت ×
نگاهی به برنامه‌های ومعادن در حوزه اکتشاف
23 آذر 1400 - 15:19
شناسه : 21807
معاون توسعه معادن و صنایع معدنی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با تاکید بر توانمندی علمی، تخصصی این شرکت از برنامه‌های «ومعادن» در حوزه تامین ماشین‌آلات و توسعه فعالیت‌های اکتشافی خبر داد و گفت: با تامین ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز، آسیب‌ها و چالش‌های شرکت درحوزه اکتشاف به حداقل می‌رسد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امین صفری معاون توسعه معادن و صنایع معدنی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با اشاره به ضرورت و اهمیت اکتشاف ذخایر جدید معدنی درباره برنامه‌های جدید این شرکت در حوزه اکتشاف، اظهار داشت: در رویکرد جدید شرکت در حوزه اکتشاف و توسعه پهنه‌های اکتشافی در استان‌های مختلف کشور، توجه به عناصر مختلف معدنی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید بر توانمندی علمی، تخصصی و مالی شرکت، افزود: شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در کنار شرکت‌های زیرمجموعه خود، شروع به فعالیت در حوزه اکتشاف کرده است و یکی از برنامه‌های مهمی که دنبال می‌کند تاسیس یک شرکت به عنوان بازوی اجرایی در بخش اکتشاف است تا با ارائه خدمات اکتشافی، نیازهای شرکت را در این بخش پاسخ دهد.

معاون توسعه معادن و صنایع معدنی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با یادآوری وابستگی حوزه اکتشاف به‌ویژه بخش حفاری به واسطه تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز به نرخ ارز، گفت: وابستگی بالای تجهیزات حفاری به نرخ ارز موجب شد تا در سال‌های اخیر با ایجاد نوسان در بازار ارز، قدرت و توانایی بسیاری از پیمانکاران در ارائه خدمات کاهش پیدا کند و این موضوع چالش‌هایی را برای فعالان حوزه معدنی و همینطور صنایع معدنی ایجاد نمود.

صفری بیان کرد: به همین دلیل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات نیز مانند بیشتر مجموعه‌ها سعی کرد تا با تامین ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز، آسیب‌ها و چالش‌های ناشی از این محدودیت را به حداقل برساند و اقدامات مناسبی در این راستا انجام داد.

وی برنامه‌ریزی برای ایجاد یک شرکت تخصصی در حوزه اکتشاف را از جمله این اقدامات نام برد و ادامه داد: این شرکت با وارد کردن تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز برای فعالیت معدنی و انجام عملیات اکتشاف تا دریافت پروانه بهره‌برداری می‌تواند بسیاری از چالش‌ها و نیازهای گروه را در معادن و پهنه‌های معدنی برطرف کند و البته شرکت در کنار واردات، طرحی برای ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات معدنی را نیز در دستور کار قرار داده که به صورت جدی در حال پیگیری است.

معاون توسعه معادن و صنایع معدنی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات از سرمایه‌گذاری شرکت در مناطق مختلف کشور خبر داد و اذعان داشت: «ومعادن» کار اجرایی اکتشاف در پهنه اردبیل را آغاز کرده است و پیش‌بینی می‌شود ظرف یکسال آینده به محدوده‌های معدنی پتانسیل‌دار در این منطقه برسیم و علاوه بر این در منطقه کرمان نیز چندین محدوده اکتشافی را داریم که در مرحله اکتشاف تفصیلی هستند؛ در منطقه غرب کشور نیز اکتشافات در حال انجام است، از آن جمله می‌توان به حفاری‌های قابل توجه در صبانور اشاره کرد که اخیرا با برنامه جدید برای افزایش ذخایر در حال انجام است.

صفری در پایان با تاکید بر نیاز حوزه اکتشاف به تخصص و دانش بالا برای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، خاطرنشان کرد: خوشبختانه اخیرا حوزه معدن به یکی از حوزه‌های جذاب سرمایه‌گذاری تبدیل شده است و با توجه به منابع مالی محدود دولت، لازم است دولت از این فرصت استفاده کند و با تسهیل و هموار کردن این مسیر، نهایت بهره‌برداری را از ظرفیت بخش خصوصی داشته باشد. لذا ومعادن به عنوان یک شرکت متخصص در این زمینه آمادگی همکاری چه در ارائه پیشنهاد برای تسهیل و رفع موانع و چه فعالیت تخصصی را داریم و امیدواریم با تقویت تعامل بین بخش خصوصی و دولتی شاهد اتفاقات خوب در این زمینه باشیم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.