پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 30 November , 2023 ساعت ×
همچنان تقاضای چینی‌ها گرداننده موتور صنعت فولاد دنیا
11 آبان 1399 - 8:46
شناسه : 1047
تحلیلگران موسسه گلدمن ساکس بر این باورند که تقاضای بالای فولاد در چین امسال تولید سالانه فولاد خام آن را صعودی نگه می دارد در حالی که در سپتامبر نرخ رشد کاهش داشت. رشد تولید فولاد دنیا همچنان به لطف چینی ها ادامه دارد و در سپتامبر جاری رشد سالانه 10.9 درصدی داشته است. تقاضای مطلوب و تداوم فروش خوب کارخانه ها موجب شده محرک کافی برای افزایش تولید فولاد در چین وجود داشته باشد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از فولاد ایران،  ماه سپتامبر روند رشد تولید فولاد چین آرام تر شد در حالی که در سایر نقاط دنیا افت ۶٫۸ درصدی را ثبت نمود که مشابه ماه آگوست بود. البته در چین آمار سپتامبر هنوز نسبت به آگوست هم مثبت بود و رشد سالانه ۰٫۸ درصدی داشت. خارج از چین تولید فولاد سایر تولید کننده های بزرگ آسیایی بهبودهایی داشت و تولید اروپا نیز ماه سپتامبر رشد چشمگیری داشت.
کره جنوبی و ترکیه ماه سپتامبر به روند رشد سالانه بازگشتند که به جبران آمار کاهش تولید سایر کشورها کمک کرد. تولید فولاد ژانویه تا سپتامبر ترکیه ۲۵٫۹ میلیون تن بوده که از تولید آلمان کمی بهتر بود.
تحلیل گران این موسسه بر این باورند که تولید جهانی فولاد به بهبود جزیی خود ادامه می‌دهد البته اگر تعداد مبتلایان به کرونا روندی نزولی به خود گیرد و تقاضای فولاد رو به بهبود باشد. روند بهبود سال آینده میلادی نیز آرام خواهد بود چون بسته های محرک اقتصادی کاهش داشته اند و سرمایه گذاری در زیرساخت ها در کشورهای در حال توسعه بخش اعظم این بهبود را می‌گرداند.
تولید خودرو نیز سال ۲۰۲۰ به شدت تحت تاثیر قرار گرفت و این روند منفی سال آینده نیز ادامه خواهد داشت. به طوری که در آلمان و امریکا  بیش از ۳۰ درصد افت بین ژانویه تا آگوست داشته گرچه در چین روند بهبود سریع‌تر شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.