یکشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023 ساعت ×
واحد تولیدی احیای مستقیم فولاد بافق افتتاح شد
25 دی 1401 - 14:47
شناسه : 32777
با حمایت دولت سیزدهم محسن ابویی‌مهریزی، مدیرعامل مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق اعلام کرد که واحدهای تولیدی احیای مستقیم (آهن اسفنجى DRI) و میلگرد (کلاف) مجتمع فولاد بافق با حمایت دولت سیزدهم افتتاح شد. با افتتاح این واحد صنعتی، زمینه اشتغال بیش از هزار و ۸۰۰ نفر فراهم شد.
ارسال توسط : منبع : شاتا نیوز
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، جریان ضدانقلاب و رسانه‌های وابسته به آنها پس از افتتاح واحدهای تولیدی احیای مستقیم (آهن اسفنجى DRI) و میلگرد (کلاف) مجتمع فولاد بافق توسط رئیس‌جمهور،‌ با تحریف واقعیات و در راستای تخریب دستاوردهای دولت سیزدهم مدعی شدند که این کارخانه یک دهه پیش افتتاح شده بود.

محسن ابویی‌مهریزی مدیرعامل مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق در همین راستا با بیان اینکه فاز اول مجتمع فولاد بافق از اسفند ۱۳۹۴ با راه‌اندازی خط تولید میلگرد (شاخه) آغاز به کار کرده است، گفت: در یک دهه اخیر این مجتمع، صرفا محصولات میلگرد (شاخه) از سایز ٨ الى سایز ٤٠ را تولید می‌کرد.

وی افزود: پس از هفت سال و با اجرای طرح‌های توسعه‌ای مجتمع فولاد بافق با حمایت دولت سیزدهم،‌ در دی‌ماه سال ۱۴۰۱ هم‌زمان با سفر استانی رئیس‌جمهور به یزد، واحد تولیدی احیای مستقیم (آهن اسفنجى DRI) و واحد تولید میلگرد (کلاف) از سایزهاى ٥/٥ الى ٢٠ مجتمع فولاد بافق به بهره‌برداری رسید و همچنین احداث واحدهای ذوب و فولادسازی و گندله سنگ‌آهن آغاز شد.

ابویی مهریزی همچنین گفت: واحد احیای مستقیم در چرخه تولید فولاد، از اهمیت، فناوری و ارزش افزوده بالاتری برخوردار است و ایجاد آن در سال جاری نشانه ورود مجتمع فولاد بافق به سطح بالاتری از زنجیره فولادی کشور است.

گفتنی است این مجتمع، قادر است هر سال ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی را به روش میدرکس، که روشی سازگار با محیط زیست و همراه با کاهش مصرف آب است، تولید کند. با افتتاح این واحد صنعتی، زمینه اشتغال بیش از هزار و ۸۰۰ نفر، شامل ۳۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و هزار و ۵۰۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم، فراهم شد.

همچنین از ویژگی‌های بسیار مهم این واحد تولیدی صنعتی افزایش بهره‌وری با جلوگیری از خام‌فروشی و صرفه‌جویی ۴۰ درصدی در مصرف آب با استفاده از سیستم بازیافت آب است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.