شنبه, ۵ فروردین , ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023 ساعت ×
واردات انواع ماشین‌آلات معدنی بلامانع است
08 اسفند 1401 - 11:52
شناسه : 33844
معاون صنایع ماشین‌آلات وزارت صمت خبرداد سیدمحمد موسوی، معاون صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صمت گفت: در حال حاضر هیچ معدن‌دار و واردکننده‌ای مشکلی برای واردات ماشین‌آلات معدنی حتی مستعمل ندارد و در واقع ما امکان واردات ماشین‌آلات مستعمل تا ۵ سال عمر را نیز برای بازرگانان فراهم کرده‌ایم.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش فلزات‌نیوز، سیدمحمد موسوی، درباره وضعیت ماشین‌آلات موردنیاز معادن، گفت: از آنجاکه معاونت صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات به همه حوزه‌ها و صنایع، خدمات ارائه می‌کند، در نخستین اقدام با برگزاری جلسات مختلف با فعالان حوزه معدن نیازمندی‌ها و کمبودهای این صنعت احصا شد.

وی افزود: به طور مثال مطالعات ما نشان می‌دهد حدود ۱۵ هزار ماشین‌آلات فرسوده با ۲۰ سال عمر داریم. یعنی به مدت ۱۰ سال به جای اینکه سالانه ۵ هزار ماشین آلات از محل تولید و واردات تامین شود، ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دستگاه تامین و واردات شده، و برخی شرکت‌‎ها مانند هپکو دچار مشکل بودند و چه بسا جلوی واردات نیز گرفته شده بود.

معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت با بیان اینکه برای رفع این مشکل با ۲۴ شرکت تولیدی ایرانی مذاکره کرده‌ایم، ادامه داد: خوشبختانه طی این مدت ما حدود ۱۱۰ درصد افزایش تولید داشتیم و تولید امسال تاکنون به حدود ۲۵۶۰ دستگاه رسید اما این تعداد نیز کافی نیست و باید هم‌زمان از ظرفیت واردات نیز استفاده شود که این موضوع را نیز تسهیل کردیم و تاکنون ۲۰۰۰ ثبت سفارش انجام شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ معدن‌دار و واردکننده‌ای مشکلی برای واردات ماشین‌آلات معدنی حتی مستعمل ندارد و در واقع ما امکان واردات ماشین‌آلات مستعمل تا ۵ سال عمر را نیز برای بازرگانان فراهم کردیم، خاطرنشان کرد: هرچند مجموع تولید و واردات در سال جاری به بیش از ۴۵۰۰ دستگاه رسیده اما برای رفع کمبود این حوزه باید ۳ سال به‌صورت متوالی این اقدامات ادامه داشته باشد.

آغاز طرح نوسازی صنعت نساجی

موسوی درباره ماشین‌آلات موردنیاز صنعت نساجی، گفت: پروژه نوسازی صنعت نساجی آغاز شده است، بخشی از تجهیزات موردنیاز نساجی ساخت داخل ندارد بنابراین فرآیند ورود شرکت‌های مهندسی و تامین‌کننده به این حوزه را فراهم کرده‌ایم. همچنین جمعی از شرکت‌های خوب ایرانی که تعدادی از این شرکت‌ها دانش بنیان هستند، وارد این عرصه شده‌اند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.