دوشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022 ساعت ×
واگذاری معادن هرمزگان به افراد توانمند
30 بهمن 1400 - 14:54
شناسه : 24818
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان طی دیدار با معاون اجرایی و پشتیبانی دیوان محاسبات کشور گفت: در صورت اینکه معادن استان به افراد توانمند واگذار شود، در حوزه معدن شاهد عملکرد بسیار مطلوب‌تری خواهیم بود.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری مهر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان طی دیدار با معاون اجرایی و پشتیبانی دیوان محاسبات کشور، اظهار داشت: تعیین تکلیف وضعیت واحدهای راکد تولیدی و صنعتی استان هرمزگان، اقدامی است که توسط دستگاه قضا و مجموعه دیوان محاسبات آغاز شده و امیدوارم این موضوع در تمام ابعاد مورد تاکید قرار گیرد.

وی با اشاره به این نکته که باید نظارت جدی بر مجوزها و عملکرد معادن استان هرمزگان وجود داشته باشد، افزود: برخی معدنی را به ثبت رسانده و آن را به فردی واگذار کرده‌اند، اما بهره‌بردار هیچ فعالیتی روی معدن انجام نمی‌دهد که این موضوع باید حل شود. در این راستا اگر موانع دولتی سر راه این افراد وجود دارد، باید آن‌ها را برداریم یا معدن را به فرد دیگری واگذار کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با بیان این نکته که استان ظرفیت‌های معدنی بسیار قوی دارد که می‌توان از آن‌ها برای تحقق توسعه پایدار استان از آن‌ها بهره‌ گرفت، گفت: در صورت اینکه معادن استان به افراد دارای توانمندی واگذار شود، در حوزه معدن شاهد عملکرد بسیار مطلوب‌تری خواهیم بود.

عبادی‌زاده با اشاره به اینکه تقدیم پیش‌گیری بر درمان باید به عنوان یک مبنا مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: برای اینکه دستگاه‌ها به فساد مبتلا نشوند باید ساز و کاری برای پیش‌گیری اندیشیده شود تا در نهایت مجبور به برخورد با ابزارهای قانونی نباشیم.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه آموزش در پیش‌گیری از بروز تخلف، ادامه داد: مدیران دستگاه‌های اجرایی هر چه به مسائل قانونی به ویژه مالی آشناتر باشند، به همان میزان تخلفات نیز کاهش پیدا می‌کند که تحقق این امر نیازمند به تدوین برنامه است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ضمن تاکید بر تقویت رابطه دیوان محاسبات با دستگاه‌های اجرایی، عنوان کرد: ارتباط دیوان محاسبات از طریق کارگاه‌های آموزشی و جلسات می‌تواند با دستگاه‌های اجرایی تقویت شود که این امر از بروز بسیاری از چالش‌ها در آینده جلوگیری می‌کند.

عبادی‌زاده، حوزه کاری نهادهای نظارتی را بسیار ظریف دانست و عنوان کرد: دستگاه‌های نظارتی از یک طرف باید وظیفه نظارتی و قانونی خود را انجام دهند و از طرفی هم نباید به سمتی گام بردارند که شجاعت و ریسک‌پذیری مدیران اجرایی گرفته شود؛ چراکه در این صورت مدیران به سمت ترک فعل حرکت می‌کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که مدیران جسور و ریسک‌پذیر باشند و فعالیت‌های خود را به صورت جدی پیگیری کنند؛ مدیر باید دستگاه نظارتی را یک پشتوانه محکم برای انجام امور مردم و حاکمیتی بداند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.