پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023 ساعت ×
وجود ظرفیت‌های امیدبخش معدنی در سیستان و بلوچستان
25 دی 1400 - 9:57
شناسه : 23031
معاون معادن و فراوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از معدن و کارخانه فراوری مس سیاسترگی در شمال استان با اشاره به وجود ظرفیت‌های امیدبخش معدنی در سیستان و بلوچستان گفت: ظرفیت‌های فرامرزی این استان پهناور مورد توجه ویژه دولت است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، رضا محتشمی پور معاون معادن و فراوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از معدن و کارخانه فراوری مس سیاسترگی در شمال استان، اظهارداشت: برنامه‌ای که طی این مدت در دولت سیزدهم دنبال کرده‌ایم، حضور میدانی در استان‌های مختلف است تا ضمن بررسی مسائل آن‌ها از نزدیک تجربیات فعالان این عرصه و مسائل حوزه معادن را بدون واسطه از زبان کارشناسان بشنویم و با توانمندی‌های مناطق آشنا شویم.

وی با بیان اینکه حضور میدانی در سیستان و بلوچستان یکی از این برنامه‌ها بود، افزود: به واسطه ظرفیت‌های خوبی که در بخش معادن این استان وجود دارد یک افق امیدبخشی را پیش روی این خطه می‌بینیم و یکی از جبهه‌های اصلی کار در سال‌های آینده است.

معاون معادن و فراوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: محرومیت‌های سیستان و بلوچستان در سایر بخش‌ها هم نگاه را بیشتر به سمت معدن معطوف می‌کند خوشبختانه مشکل عدم هماهنگی و تعارض بین دستگاه‌ها هم در این خطه بسیار کم است که با توجه به این مهم خیلی امیدوارتر شده‌ایم.

محتشمی‌پور در پایان با بیان اینکه رشدی که سیستان و بلوچستان طی سال‌های اخیر در حوزه معدن داشته اگر با همین سرعت ادامه پیدا کند شاهد شکوفایی آن خواهیم بود، خاطرنشان کرد: در حوزه فعالیت‌های فرامرزی معدنی هم پتانسیل‌های خوبی در نزدیک مرزهای استان وجود دارد که اگر قرار باشد در این بخش هم کار کنیم با تکیه بر ظرفیت‌های این استان خواهد بود؛ چراکه این ظرفیت وجود دارد و در آینده هم توسعه پیدا خواهد کرد فرصتی که بسیار امیدوارکننده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.