شنبه, ۸ بهمن , ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023 ساعت ×
پایگاه امداد و نجات طبس در مسیر احداث
28 دی 1400 - 10:20
شناسه : 23237
مدیر HSEE شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: با احداث پایگاه امداد و نجات در طبس و ایجاد سیستم مانیتورینگ و ردیاب پرسنل به صورت پایش آنلاین که برای اولین بار در معادن زغال‌سنگ کشور در مجتمع «ممرادکو طبس» اجرا شده است، گام موثری برداشته خواهد شد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، پرهام خواجه پور مدیر HSEE شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، اظهار داشت: ایمپاسکو در راستای حفظ محیط‌زیست و صیانت از این سرمایه ملی اقدامات مهمی در سطح کشور و کلان انجام داده است. در این خصوص می‌توان به تعامل با سازمان حفاظت محیط‌زیست و مشارکت معادن برای اولین بار در سطح کشور در فراخوان معادن سبز نام برد.

وی افزود: اخذ مجوز زیست‌محیطی معدن طلای دره‌اشکی و هیرد، خارج شدن اکثر مجتمع‌ها از لیست صنایع آلاینده، استفاده بهینه و مدیریت مصرف آب با اجرای پروژه‌هایی نظیر ساخت تیکنر و فیلتر پرس و تصفیه فاضلاب در مجتمع سرب نخلک که ماحصل آن استفاده از آب افق ۲۴۰ تونل و تصفیه جهت مصارف بهداشتی است، ازجمله اقدامات شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در بخش HSEE به شمار می‌آید.

مدیر HSEE شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، گفت: مجتمع طلای موته با استفاده از کاشت گونه‌های خاص گیاهی که منجر به پایش آلودگی زیست‌محیطی در سدهای باطله شده است، اقدامات موثری در این راستا انجام داد.

خواجه پور بیان کرد: ایمپاسکو با پیاده‌سازی نظام مدیریت سبز و اخذ گواهی تفکیک پسماند از مبدا، اداره مدیریت پسماند شهرداری، اخذ برچسب انرژی گرید G ساختمان‌های غیرمسکونی، انجام معاینه فنی موتورخانه با هدف بهینه‌سازی انرژی و کاهش انتشار آلاینده‌های هوا و همچنین انجام ممیزی فنی انرژی ساختمان گام موثری در راستای حفظ محیط‌زیست و استفاده بهینه از انرژی برداشته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۰ با توجه به شاخص‌های ذکر شده افزایش کل ساعت کارکرد به میزان ۱۹ درصد، کاهش ضریب شدت حوادث به میزان ۶۸ درصد، افزایش ضریب تکرار حوادث به میزان ۱۳ درصد را داشته است که با برنامه‌ریزی جهت اجرای صحیح اصول ایمنی و انجام طرح ارتقا جامع HSEE در مجتمع‌های تحت پوشش طی سه سال جهت همسان‌سازی مجتمع‌های تابعه و بهبود ارزیابی ریسک و سیستم بازرسی به صورت نرم افزاری و نیز تربیت افسرهای آتش‌نشانی در جهت پیشبرد اهداف و بهبود عملکرد برنامه‌ریزی کرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.