سه شنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۲ Tuesday, 26 September , 2023 ساعت ×
پس از ۱۵ سال راه‌اندازی خط تولید جدید کارخانه کوثر
08 دی 1399 - 10:17
شناسه : 4272
معاون فنی و بهره برداری گروه ملی صنعتی فولاد ایران با بیان اینکه جهش تولید با عمل محقق می شود، گفت: خط تولید میلگرد ۲۰ میلیمتری پس از وقفه ۱۵ ساله توسط کارشناسان فنی این شرکت دوباره راه اندازی و به چرخه تولید بازگشت.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، شهرام خطیبی امروز در حاشیه بازدید از خط تولید میلگرد ۲۰، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود ۲ کارخانه تولید میلگرد در این شرکت اظهار داشت: اکنون ۲ کارخانه تولید میلگرد ۲۰میلیمتری در شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران وجود دارد که یکی کارخانه کوثر و دیگری کارخانه بخش یک است.
وی افزود: ۱۵ سال پیش کارخانه جدیدی از شرکت دانیلی خریداری و نصب شد که اکنون نام آن کارخانه کوثر است. در سال ۸۳ کارخانه کوثر به بهره برداری رسید و از حدود ۱۵ سال پیش میلگرد سایز ۲۰ دیگر در این کارخانه تولید شد.
معاون فنی و بهره برداری گروه ملی صنعتی فولاد ایران با بیان اینکه جهش تولید با عمل محقق می‌شود، ادامه داد: در کارخانه بخش یک سایز میلگرد تولیدی آن روی اندازه های ۲۵ میلیمتر و بالاتر متمرکز شده که در این بخش توانستیم بعد از ۱۵ سال مجددا خط تولید سایز ۲۰ میلیمتری را طراحی و راه اندازی کنیم تا در تأمین سفارش ها با همه ظرفیت شرکت وارد تولید شویم.
خطیبی یادآور شد: تأمین شمش کارخانه بخش یک نیز در خود مجموعه و توسط کارخانه فولاد سازی صورت می گیرد که در کاهش هزینه محصول نهایی بسیار تأثیرگذار است.
وی از طراحی کالیبراسیون خط تولید کارخانه نورد میلگرد و مفتول در آینده خبر داد و گفت: علاوه بر این ها تولید میلگرد ۱۸ و ۱۶ نیز در دست طراحی داریم که توسط کارشناسان شرکت در حال انجام است.
مدیریت جهادی گروه ملی صنعتی فولاد ایران را از ورشکستگی نجات دادگفتگوی تفصیلی با مدیرعامل گروه ملی فولاد|رکورد تولید را شکستیم/ تولید لوله های جریانیِ برای صنعت نفت بعد ۵۵ سالگروه ملی فولاد ایران رکورد ۵ساله را در سال جهش تولید شکست/تولید کلاف آجدار سایز ۶ در کارخانه نوردمیلگرد و مفتول
معاون فنی و بهره برداری گروه ملی صنعتی فولاد ایران درخصوص ظرفیت تولید میلگرد در این خط تولید، بیان داشت: کارخانه بخش یک حدود ۳۸۵ هزار تن و کارخانه کوثر نیز ظرفیت تولید ۵۵۰ هزار تن میلگرد در سال دارد.
خطیبی تصریح کرد: طراحی و کالیبراسیون خط تولید جدید میلگرد ۲۰ میلیمتری به صورت کامل توسط کارشناسان فنی شرکت صورت گرفت که گامی بزرگ در جهت خودکفایی فنی به شمار می رود.
وی به دیگر محصولات تولیدی کارخانه بخش یک اشاره و عنوان کرد: در خط سوم کارخانه بخش یک نیز کلاف ۹ میلیمتری و ۵/۵ میلیمتری برای نخستین بار به منظور تامین سفارش‎ های مشتریان صادراتی تولید می شود که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.