یکشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023 ساعت ×
پیش بینی قیمت نفت در سال ۲۰۲۳
21 دی 1401 - 14:43
شناسه : 32658
در آغاز سال 2023، عوامل متعددی در تعیین روند کوتاه مدت و میان مدت قیمت نفت در سال جاری نقش دارند. نگرانی‌های عرضه و تقاضا، تشدید سیاست‌های پولی در سطح جهان، انتظارات کاهش شدید رشد اقتصادی و رکودهای احتمالی و بازگشایی چین، همگی بر قیمت نفت خام تأثیر می‌گذارند.
ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری فولاد ایران
پ
پ


به گزارش فلزات نیوز، در هفته اول سال، قیمت نفت در دو روز معاملاتی اول ۹ درصد کاهش یافت که بدترین شروع یک سال از سال ۱۹۹۱ بود. تغییر سالانه شاخص نفت خام آمریکا، وست تگزاس اینترمدیت نیز در دو ماه‌گذشته چندین بار منفی شده است. گفته می‌شود این روند می‌تواند نشانه کاهش تورم در کالاهای انرژی باشد تا به هدف ۲درصدی فدرال رزرو نزدیک‌تر شود.


با این حال، بر اساس صورت‌جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) از نشست دسامبر منتشر شده در این هفته، فدرال رزرو موضع جنگ طلبانه و عزم خود را برای مبارزه با تورم که مداوم و در سطح غیرقابل قبول بالایی است، رها نمی‌کند.


درحالی‌که نگرانی‌ها در مورد رکود اقتصادی همچنان ادامه دارد، سعودی‌ها قیمت نفت را کاهش می‌دهند، زیرا به نظر می‌رسد که چشم‌انداز کوتاه‌مدت تقاضای نفت خام از بازگشایی قوی چین چندان تقویت نمی‌شود. اکنون سؤال این است که آیا ارزان شدن قیمت نفت موضوع اصلی امسال خواهد بود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.