سه شنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 30 May , 2023 ساعت ×
چادرملو عضو انجمن‌های انرژی‌های تجدیدپذیر شد
05 دی 1400 - 9:01
شناسه : 22208
انجمن انرژی‌های خورشیدی ISES (International Solar Energy Society) و انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر کشور دو انجمن و اتحادیه‌های داخلی و خارجی، شرکت بین‌المللی صنعتی و معدنی سی پی جی پارس را به نمایندگی از طرف شرکت معدنی و صنعتی چادرملو به عنوان بازوی اجرایی این مجموعه در احداث پروژه‌های تجدید‌پذیر به عضویت این انجمن‌ها پذیرفتند.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی چادرملو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، پذیرش عضویت این شرکت در ISES، با توجه به برنامه‌های بلند مدت چادرملو در خصوص احداث نیروگاه‌های خورشیدی مگاواتی و احداث چرخه تولید پنل‌های خورشیدی در داخل کشور بوده و این عضویت، می‌تواند در پیشبرد این امور و همکاری فی مابین واحد R&D شرکت سی پی جی پارس (به عنوان عامل اجرایی) و انجمن مذکور در جهت شناسایی فناوری‌های نوین و ایجاد ساختارهای مشارکت بسیار موثر باشد.

همچنین عضویت در انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر کشور به عنوان یک انجمن فعال در داخل کشور که نقش قابل توجهی در رفع موانع و مشکلات پیشرو نیروگاه داران خورشیدی و بادی ایفا می‌کند. مسیر ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز پروژه‌ها نیروگاهی چادرملو را هموار می‌سازد.

گفتنی است، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو  به عنوان یکی از پیشگامان صنعت در حوزه احداث نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و تجدیدپذیر در سطح کشور و در راستای سیاست‌گذاری‌های کلی دولت در برنامه‌های توسعه پنج ساله و استراتژی های تعیین شده در تصمیمات هییت‌مدیره و مدیرعامل شرکت و همچنین همکاری و همیاری با سازمان‌های ذی‌ربط در جهت تامین نیاز مبرم کشور به انرژی در پیک‌های تابستان و مشکلات کمبود گاز مصرفی در پیک زمستان از یک سو و تامین حامل‌های انرژی چرخه تولیدات محصولات فولادی مجتمع چادرملو در اردکان و معدن آن در بهاباد، طی یکسال گذشته به بحث سرمایه‌گذاری، احداث و مالکیت پروژه‌های تجدیدپذیر ورود پیدا کرد.

مجموعه معدنی و صنعتی چادرملو در یکسال گذشته نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی شهید فخری‌زاده را به شبکه برق سراسری متصل کرده و این نیروگاه با تولید بیش از ۲۰ میلیون کیلووات ساعت انرژی پاک در تولید پیک روز استان یزد مشارکت نموده است. به همین ترتیب و با توجه به موفقیت اجرای اولین پروژه خورشیدی ۱۰ مگاواتی مجموعه، ۳ پروژه خورشیدی مجموعا به ظرفیت ۱۲۰ مگاوات در قالب شرکت اصلی و شرکت‌های زیرمجموعه تعریف شده و به قید فوریت در حال پیشبرد و شروع فعالیت‌های اجرایی اولیه است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.