شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ Saturday, 3 December , 2022 ساعت ×
چین به دنبال شکستن رکورد واردات سنگ‌آهن
20 اردیبهشت 1401 - 16:35
شناسه : 27588
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، کاهش واردات سنگ‌آهن چین تا ماه آوریل ادامه یافت؛ زیرا تامین‌کنندگان با اختلالات مقابله کردند و این در حالی اتفاق افتاد که شیوع کووید-19، باعث سرکوب تقاضا شد.
ارسال توسط : منبع : کالاخبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بزرگ‌ترین مصرف‌کننده سنگ‌آهن جهان در ماه آوریل، ۸۶.۰۶ میلیون تن از این ماده را به خود اختصاص داد که ۱۲.۷ درصد نسبت به سال گذشته، کم‌تر بوده که نشان‌دهنده ادامه فعالیت ضعیف در صنعت فولادسازی این کشور است.

اداره کل گمرک چین روز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، اعلام کرد که واردات سنگ معدن به عنوان یک ماده کلیدی برای تولید فولاد، ۱.۴ درصد کم‌تر از ماه مارس و زمانی بود که حجم آن نسبت به سال گذشته، ۱۴.۵ درصد کاهش داشت.

تولید معدنچیان در استرالیا، به دلیل مشکلات زنجیره تامین و کمبود نیروی کار ناشی از بیماری همه‌گیر مختل شده و در حالی که شرکت معدنی واله برزیل نیز، مشکلات آب‌وهوایی داشته است. در چین، بیماری همه‌گیر همچنین حمل‌ونقل مواد خام و محصولات فولادسازی را محدود و تقاضای آن‌ها را سرکوب می‌کند.

چنگ پنگ، تحلیلگر شرکت SinoSteel Future، اظهار داشت: بازیابی محموله‌های استخراج‌کنندگان بزرگ و اوکراین و روسیه که صادرات را به دلیل درگیری‌های خود به حالت تعلیق درآوردند، در ماه آوریل اندک بود.
طبق گزارش اداره گمرک، چین در ژانویه تا ماه آوریل ۳۵۴.۴ میلیون تن سنگ‌آهن وارد کرد که ۷.۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش داشت. انتظار می‌رود عرضه‌های شرکت معدنی واله پس از سه ماهه اول بهبود یابد، اما محدودیت عرضه در استرالیا می‌تواند تا سه ‌ماهه دوم سال ادامه یابد.

لازم به ذکر است که بر اساس داده‌ها، چین در ماه گذشته ۴.۹۸ میلیون تن فولاد صادر کرده است که نسبت به ۴.۹۵ میلیون تن در ماه مارس افزایش یافت، اما بسیار کم‌تر از ۷.۹۷ میلیون تن سال گذشته است. آمارهای گمرک نشان داد که واردات فولاد در ماه آوریل به ۹۵۶ هزار تن رسید که در بحبوحه افزایش قیمت‌های خارج از کشور، به زیر یک میلیون تن رسید.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.