سه شنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 30 May , 2023 ساعت ×
کاهش ۱۰ هزار دلاری قیمت طلا
30 آذر 1400 - 12:29
شناسه : 22035
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا پس از کاهش شب گذشته، در معاملات روز سه‌شنبه تحت تاثیر دلار ضعیف‌تر که بهبود ریسک‌پذیری را تحت‌الشعاع قرار داد، در بازه محدودی گرفتار ماند و تغییر چندانی نداشت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به یک هزار و ۷۹۱ دلار و ۷۳ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به یک هزار و ۷۹۲ دلار و ۳۰ سنت رسیده است. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۱۰ دلار و ۳۰ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش، در یک هزار و ۷۹۴ دلار و ۶۰ سنت بسته شد.

معامله‌گران اعلام کردند که بخشی از دلیل ریزش قیمت فلزات ارزشمند مربوط به فروش در بحبوحه عدم وجود نقدینگی در معاملات اندک نزدیک به ایام تعطیلات بوده و نشان دهنده موضع منفی در قبال این فلز ارزشمند نبوده است.

شاخص دلار آمریکا پایین رکورد بالای اخیرش ماند و شب گذشته پس از ضربه‌ای که به برنامه‌های هزینه دموکرات‌ها در واشنگتن وارد آمد، عقب‌نشینی کرد. دلار ضعیف‌تر طلا را برای خریداران غیرآمریکایی جذاب‌تر می‌کند.

به گفته جفری هالی تحلیلگر ارشد شرکت OANDA، همان طور که در عقب‌نشینی‌های سریع در زمان صعود طلا به بالای یک هزار و ۸۰۰ دلار آشکار است، سرمایه‌گذاران طلا شهامت تحمل هیچ‌گونه ضرری را ندارند. طلا فاقد نیروی صعودی برای شکستن بازه معاملاتی محدود اخیرش است و نزدیک به پایان سال، تا حدودی به یک دارایی فراموش شده تبدیل شده است.

بازارهای سهام آسیا روز سه‌شنبه صعود کردند و عملکرد ضعیف شب گذشته وال استریت را نادیده گرفتند، زیرا بازارهای چین از تلاش پکن برای کمک به شرکت‌های سازنده املاک مقروض دلگرم شدند، اما افزایش موارد ابتلا به واریانت اُمیکرون همچنان مایه نگرانی سرمایه‌گذاران ماند.

بر اساس گزارش رویترز، بسیاری از کشورها در حالی که چند روز بیشتر به تعطیلات کریسمس و سال نو نمانده است، از شیوع سریع ویروس کرونا در وضعیت هشدار قرار گرفته‌اند و این بحران سلامتی به بازارهای مالی آسیب زده و روند احیای اقتصادی را متاثر کرده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و ۲۲ دلار و ۲۴ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۹۳۰ دلار و ۴۶ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری تغییر چندانی پیدا نکرد و در یک هزار و ۷۴۹ دلار و ۸۰ سنت ایستاد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.