سه شنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 23 May , 2023 ساعت ×
کاهش ۱۶ دلاری قیمت طلا
24 آذر 1400 - 12:08
شناسه : 21837
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا پس از افت شدیدی که شب گذشته داشت، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی که سرمایه‌گذاران منتظر نتیجه نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا بودند، تغییر چندانی نداشت و ثابت بود.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و در یک هزار و ۷۶۹ دلار و ۹۲ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار روز گذشته یک درصد سقوط کرد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به یک هزار و ۷۶۹ دلار و ۹۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۱۶ دلار معادل ۰.۹ درصد کاهش، در یک هزار و ۷۷۲ دلار و ۳۰ سنت بسته شده بود.

معامله‌گران به نظاره نشسته‌اند تا ببینند آیا بانک مرکزی آمریکا تعدیل سریع‌تر برنامه خرید اوراق قرضه و افزایش زودتر از موعد نرخ‌های بهره را اعلام می‌کند. تعدیل تدابیر محرک مالی و افزایش نرخ‌های بهره، بازده اوراق قرضه دولتی را بالا برده و هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را افزایش می‌دهد.

نشست سیاست پولی بانک مرکزی اروپا، بانک مرکزی انگلیس و بانک مرکزی ژاپن هم هفته جاری برگزار می‌شود. بازارهای سهام آسیا تغییر چندانی نداشتند و ارزش دلار ثابت ماند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۲۱ دلار و ۸۸ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۹۱۷ دلار و ۹۸ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد افزایش، یک هزار و ۶۳۳ دلار و ۱۴ سنت معامله شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.