پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 30 November , 2023 ساعت ×
کاهش ۴٫۳ درصدی واردات سنگ‌آهن چین
26 دی 1400 - 9:43
شناسه : 23090
براساس گزارش‌های منتشر شده، واردات سنگ‌آهن چین در سال 2021 کاهش یافت. با افزایش محدودیت‌های تولید فولاد برای مبارزه با آلودگی‌ هوای در چین، میزان واردات بزرگ‌ترین مصرف‌کننده سنگ‌آهن دنیا 4.3 درصد نسبت به رکورد سال گذشته کاهش یافت.
ارسال توسط : منبع : انجمن سنگ‌آهن ایران
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، داده‌های منتشر شده در روز جمعه نشان داد که چین در سال گذشته ۱٫۱۲ میلیارد تن از این ماده معدنی را وارد کرده، در حالی که طی سال ۲۰۲۰، ۱٫۱۷ میلیارد تن واردات داشته‌است. براساس این روند در ماه‌های پایانی سال ادامه داشتند و چین در ماه دسامبر ۸۶٫۰۷ میلیون تن واردات سنگ‌آهن داشته‌است که خبر از افتی ۱۸ درصدی نسبت هب ماه قبل آن دارد. چین در پنج ماهه اول سال ۲۰۲۱، با حمایت زیاد از تولید فولاد، نرخ مصرف بالایی برای سنگ‌آهن را ثبت کرد؛ دلیل این امر را باید در کارخانه‌ها جست‌وجو کرد. جایی که با بهبود تقاضا بعد از بهبود اولین موج‌های پاندمی کرونا، سود کارخانه‌های فولادی به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافت.

گفتنی است، زمانی که مقامات چینی برای ثابت نگه‌داشتن تولید فولاد خام درخواست خود را مبنی بر کاهش تولید به کارخانه‌ها اعلام کردند با کند شدن فعالیت ساخت‌وساز و همچنین افت تقاضای پایین دست زنجیره فولاد، مجموع واردات سالانه کاهشی شد.

طی ماه ژوئن تا دسامبر ۲۰۲۱، واردات سنگ‌آهن چین نزدیک به ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت. قیمت‌های آتی سنگ‌آهن در بورس کالای دالیان تا پایان ماه دسامبر، ۴۵ درصد نسبت اوج ۱۲۳۹ یوانی در هر تن در ماه می کاهش پیدا کرد.

ژو گویچو تحلیلگر شرکت Jinrui Capital خاطرنشان کرد: برای سال ۲۰۲۲، انتظار می‌رود که عرضه سنگ‌آهن از طرف ۵ فعالان اصلی ثابت بماند، در حالی که تقاضا عمدتا توسط سیاست مقامات در قبال کنترل تولید فولاد تعیین می‌شود. یک موسسه مشاوره‌ای تحت حمایت دولت نیز پیش‌بینی می‌کند که واردات سنگ‌آهن به دلیل کاهش تولید فولاد و افزایش استفاده از ضایعات فولادی در سال ۲۰۲۲ در حدود ۱٫۰۸ میلیارد تن کاهش یابد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.