پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 30 November , 2023 ساعت ×
گام آخر آزادسازی هفت میلیارد دلار ارزهای مسدودی ایران
22 فروردین 1401 - 11:24
شناسه : 26464
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، سازوکار آزادسازی هفت میلیارد دلار از ارزهای مسدودی ایران طی سفر یک مقام بلندپایه منطقه‌ای فردا، سه‌شنبه 23 فروردین ماه 1401 نهایی خواهد شد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بررسی سازوکار اجرایی آزادسازی منابع مسدودی ایران در چارچوب توافق اخیر، از اهداف اصلی سفر یک مقام بلندپایه منطقه‌ای به تهران در روز سه‌شنبه 23 فروردین ماه ۱۴۰۱ است.

بر اساس توافق صورت گرفته با برخی کشورهای طرف قرارداد ایران، چارچوب لازم برای رفع مسدودی بخش قابل توجهی از منابع ارزی متعلق به کشور، تعیین و وجوه مسدودی باید در یک بازه زمانی مشخص طی چند هفته، در حساب‌های ایران وصول شود.

چارچوب این مسیر برای رفع مسدودی منابع ارزی، مشابه چارچوب توافق شده با انگلیس است که در آن قالب رقمی در حدود ۴۷۰ میلیون یورو در حساب‌های ایران وصول شد. همچنین میزان منابع ارزی که با اجرای موافقت‌نامه اخیر آزادسازی خواهد شد، هفت میلیارد دلار برآورد شده است.

شایان ذکر است که این هفت میلیارد دلار به حساب‌های ایران واریز می‌شود که نشانه‌هایی از باز شدن تدریجی محدودیت‌های بانکی علیه ایران است؛ به نحوی که حتی پس از برجام نیز چنین نقل و انتقال بانکی سابقه نداشته است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.