دوشنبه, ۱۷ بهمن , ۱۴۰۱ Monday, 6 February , 2023 ساعت ×
گره کور ۶ هزار واحد تولیدی گسست
30 فروردین 1401 - 18:32
شناسه : 26867
معاون استاندار همدان عنوان کرد: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان از رفع موانع ۶ واحد تولیدی و صنعتی استان همدان خبر داد و گفت: این واحدها در مسیر فعالیت خود با موانعی مواجه بودند که در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی و گره از مشکلات آن‌‌‌ها باز شد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، ظاهر پورمجاهد معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان، روز سه‌شنبه ۳۰ فروردین ماه، در چهارمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، اظهار داشت: مشکلات این طرح‌ها در زمینه مسائل بانکی کشور، صدور مجوزها و استعلام از دستگاه‌های اجرایی بود که با مصوبات ستاد تسهیل و تصمیمات مقتضی برای رفع موانع و گره‌گشایی از مشکلات در راستای رونق فعالیت‌های تولیدی این واحدها دریافت و ابلاغ شد.

وی با اشاره به اینکه رشد ۴۰ درصدی تولید در کشور، بیانگر تسهیل روند تولید و صادرات است، افزود: به مدیران عامل بانک‌ها تاکید می‌شود که در راستای رسیدن به نرخ رشد ۷.۵ درصدی و فراهم کردن زمینه مناسب در اجرای تعهد ایجاد ۲۳ هزار شغل در استان، تا حد امکان تسهیلات بانکی ابلاغی را سریع‌تر در اختیار بخش‌های تولیدی قرار دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان، گفت: کارشناسان دستگاه‌های اجرایی و مسئولان مربوط، باید در اسرع وقت به مشکلات واحدهای تولیدی رسیدگی کرده و منابع بانکی و دستگاه‌هایی که در حوزه زیرساخت‌ها فعالیت دارند نیز تقویت شده و در تسریع رسیدگی، کوشا باشند.

پورمجاهد، بیان کرد: در راستای تحقق شعار سال، برگزاری مستمر و منظم ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با هدف بررسی و رفع مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی یکی از رویکردهای محوری مدیریت اجرایی استان است و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی، مدیران و معاونان مشکلات واحدهای تولیدی استان را به آینده موکول نکنند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ واحد تولیدی راکد در سال ۱۴۰۰ با مصوبات ستاد تسهیل احیا شد، ادامه داد: حمایت و پشتیبانی از صنایع موجود، برای رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار، زمینه مناسب برای حضور فعال و موثر بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در عرصه اقتصادی و حوزه تولید استان را فراهم می‌کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان تاکید کرد: تیم مدیریتی اقتصادی در استان همدان با محوریت استاندار به صورت جدی و عملی حامی تولیدکنندگان هستند که علاوه بر جلسات ستاد تسهیل در هییت خبرگان بانکی و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی نیز، مسائل و مشکلات این قشر مطرح و به صورت دقیق بررسی می‌شود.

پورمجاهد، گفت: واحدهای تولیدی در مرحله نخست باید در سامانه ستاد تسهیل به نشانی tashil.stsm.ir،  تقاضای خود را ثبت کنند و سپس درخواست آن‌ها در اختیار دستگاه مربوطه قرار می‌گیرد تا در صورت رفع نشدن مشکل، موضوع در ستاد تسهیل استان مطرح و برای رفع آن تصمیم‌گیری شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان، در پایان خاطرشان کرد: علاوه‌براین، مرکز شبانه‌روزی رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز از سال گذشته، برای پاسخگویی به مسائل و مشکلات این حوزه، راه‌اندازی و فعال شده است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.