سه شنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 23 May , 2023 ساعت ×
۱۶۸۹ واحد صنعتی راکد احیا می‌شوند
27 دی 1400 - 11:05
شناسه : 23169
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سال جاری، احیا یک هزار و 600 واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی و 400 واحد در خارج از آن‌هاست، که تاکنون بیش از یک هزار و 689 واحد بازفعال و به چرخه تولید بازگشته‌اند.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: عمده واحدهای تولیدی راکد مربوط به سنوات گذشته است که ۱۷ هزار واحد عنوان شده بود، اما پس از پایش‌های دقیق صورت گرفته، ۱۲ هزار و ۶۷ مورد به‌عنوان واحدهای راکد شناسایی شده است.

وی افزود: در این پایش که در ۶۰ حوزه تخصصی، دلایل تعطیلی‌ها را مورد بررسی قرار داده، مشخص شده است که تمامی این واحدها به دلیل نوع تولیدشان قابلیت احیا را ندارند، و طبق نظر کارشناسان کلینیک‌های کسب و کار، تنها ۶۲ درصد این واحدها قابل احیا هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تمامی مشخصات ۱۲ هزار و ۶۷ واحد صنعتی راکد مانند رشته فعالیت، نشانی و مشکلات عنوان شده توسط صنعتگران به‌صورت گزارش مستند و قابل ارائه موجود است، گفت: در ابتدا ۴۴ درصد بنگاه‌ها، مشکلات خود را «تامین مالی» عنوان می‌کردند، اما مشاوران، مشکلات مدیریتی یا کمبود ماشین‌‌آلات و تجهیزات و … را عامل اصلی رکود واحد تشخیص دادند.

رسولیان بیان کرد: ابتدا در اظهارات برخی از فعالان اقتصادی، کارشناسان و مشاوران کلینیک‌های صنعت تفاوت وجود داشت، اما پس از پایش‌های دقیق صورت گرفته، ۲۰۹ مشکل شناسایی شد، که بر اساس بررسی‌های، مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی کشور خارج از این موارد نیست و برای تک تک این مشکلات راهکار ارائه می‌کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با همراهی وزارت صنعت، معدن و تجارت، پروژه افزایش ظرفیت تولید واحدهای صنعتی را در دو بخش آغاز کرده‌ایم؛ یک بخش مربوط به واحدهایی است که کم‌تر از ظرفیت خود تولید دارند، و بخش دیگر مربوط به واحدهای راکد است که از طریق سامانه پاسخگویی ۱۲۴ کار در ۵ استان به‌صورت آزمایشی شروع شده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.