جمعه, ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱ Friday, 12 August , 2022 ساعت ×
رخ‌نمایی دلار برای طلا
08 تیر 1401 - 19:19
شناسه : 29678
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا امروز چهارشنبه هشتم تیر ماه 1401، در معاملات محدود کاهش یافت زیرا تقویت پایدار دلار، سرمایه‌گذاران را از شمش با قیمت دلار دور نگه داشت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، امروز چهارشنبه هشتم تیر ماه، بهای هر اونس طلا با ۱.۸ درصد افزایش، به یک هزار و ۸۲۲ دلار و ۲۰ سنت رسید و طلای آمریکا نیز با ۰.۱ درصد افزایش، یک هزار و ۸۲۳ دلار و ۲۰ سنت قیمت‌گذاری شد.

دلار آمریکا نیز پس از افزایش شدید روز گذشته ثابت بود و باعث شد طلا برای خریدارانی که سایر ارزها را دارند، جذابیت کم‌تری داشته باشد. قیمت طلا طی جلسه گذشته، در محدوده کم‌تری قرار گرفت؛ زیرا سرمایه‌گذاران بین فشار ناشی از چشم‌انداز افزایش نرخ بهره و حمایت از ریسک‌های رکود گرفتار شده بودند.

سیاست‌گذاران فدرال رزرو ایالات‌ متحده، وعده افزایش سریع بیشتر نرخ بهره را برای کاهش تورم بالا در روز سه‌شنبه دادند، اما از ترس فزاینده سرمایه‌گذاران و اقتصاددانان مبنی بر اینکه هزینه‌های وام‌گیری بالاتر باعث رکود شدید خواهد شد، عقب‌نشینی کردند.

اگرچه طلا به عنوان یک محافظ تورم در نظر گرفته می‌شود، اما نرخ بهره بالاتر و بازده اوراق قرضه، هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می‌دهد که سودی به همراه ندارد.

بازدهی ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا کاهش یافت و از طلا حمایت کرد. ایالات‌ متحده آمریکا، واردات جدید طلای روسیه را ممنوع کرد و طبق تعهدات رهبران گروه هفت در این هفته، نسبت به مجازات بیشتر روسیه به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین اقدام کرد.

اعتماد مصرف‌کنندگان آمریکایی در ژوئن به پایین‌ترین حد در ۱۶ ماه گذشته رسید زیرا نگرانی‌ها در مورد تورم بالاتر باعث شد مصرف‌کنندگان پیش‌بینی کنند که اقتصاد در نیمه دوم سال جاری به میزان قابل‌توجهی کند می‌شود یا حتی به سمت رکود خواهد رفت.

گفتنی است، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۰ دلار و ۷۸ سنت رسید؛ در حالی که پلاتین با ۰.۶ درصد افزایش، ۹۱۵ دلار و ۷۲ سنت قیمت‌گذاری شد و پالادیم با ۰.۸ درصد افزایش، قیمت یک هزار و ۸۸۹ دلار و ۴۶ سنت را ثبت کرد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.