شنبه, ۱ آبان , ۱۴۰۰ Saturday, 23 October , 2021 ساعت ×
1 روز قبل

صادرات نیروی محرکه توسعه اقتصادی

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در پیای به مناسب روز صادرات گفت: در دنیای امروز صادرات، نیروی محرکه توسعه اقتصادی است. کشورهایی که به قدرت‌های بزرگ و مطرح جهانی تبدیل شده‌اند، برای تقویت بنیه اقتصادی خود به صادرات اتکا داشته و دارند.

1 هفته قبل

لغو قیمت‌گذاری دستوری صنعت خودرو ضروری است

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار طی نامه‌ای به وزیر اقتصاد خواستار بررسی مجدد موضوع قیمت‌گذاری دستوری صنعت خودرو و ساخت قطعات در شورای رقابت و خروج این محصولات از شمول قیمت‌گذاری توسط این شورا شد.

فرهنگ و مذهب

انعقاد ۱۲ قراداد سرمایه‌گذاری با بخش خصوصی
1 هفته قبل
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس مطرح کرد؛

انعقاد ۱۲ قراداد سرمایه‌گذاری با بخش خصوصی

مناطق ویژه اقتصادی در کشورهای مختلف از جنبه‌های گوناگون حائز اهمیت هستند. این مناطق بیشتر در سواحل دریاهای آزاد قرار دارند، به عنوان محلی امن برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌آیند زیرا از یک سو، زیرساخت‌های اساسی مانند آب، برق، گاز، راه دسترسی و... برای سرمایه‌گذاران فراهم است و از سوی دیگر، تجارت و واردات و صادرات سریع و آسان در مناطق ویژه انجام می‌شود. در ایران نیز چندین منطقه ویژه و اقتصادی وجود دارند که در میان آن‌ها، منطقه ویژه خلیج فارس توانسته است از نظر جذب سرمایه‌گذاری بهترین عملکرد را داشته باشد و به محلی مناسب جهت سرمایه‌گذاری تبدیل شود. در این خصوص، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با حسن خلج طهرانی، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس به گفت‌وگو نشسته است. وی می‌گوید در 6 ماه نخست امسال، با جذب 700 میلیون دلار سرمایه‌گذاری، بالاترین میزان جذب سرمایه‌گذاری در طول فعالیت این منطقه به ثبت رسیده‌ است و چندین قرارداد جذب سرمایه‌گذاری دیگر نیز در دست اقدام دارد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

«ومعادن» در مسیر توسعه گام نهاد
1 ماه قبل

«ومعادن» در مسیر توسعه گام نهاد

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات طی سالیان اخیر با ورود به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های زیربنایی صنایع معدنی و فلزی همچون اکتشاف، حمل و نقل، تولید برق، فناوری‌های نوین و انتقال آب توانسته است نقش خود را به عنوان یک مجموعه پیشرو و تاثیرگذار در صنعت و بازار سرمایه تثبیت کند. راه‌اندازی اولین شرکت پروژه محور بازارسرمایه توسط هلدینگ «ومعادن» با نام «تجلی توسعه معادن و فلزات» و عرضه قریب‌الوقع بخشی از سهام آن در بورس با نماد «تجلی» بهانه‌ای شد تا با سعید صادقی معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر شرکت‌های هلدینگ «ومعادن» و رییس هییت‌مدیره شرکت تجلی به گفتگو بنشینیم. در ادامه متن کامل این مصاحبه را می‌خوانید:

حرکت کک طبس در مدار توسعه
1 ماه قبل

حرکت کک طبس در مدار توسعه

شرکت کک طبس یکی از سه مجموعه تولیدی کک در کشور است که علاه بر تامین نیاز کشور در نظر دارد با تکمیل زنجیره ارزش در این منطقه موجب توسعه صنعتی منطقه طبس شود. لذا در خصوص فعالیت‌ها و برنامه‌های آتی با علی حسن‌زاده مدیرعامل شرکت صنعتی کک طبس به گفت‌وگو نشسته‌ایم. در ادامه متن کامل این مصاحبه را می‌خوانید:

پیش‌بینی، اصل اول مدیریت بحران
1 ماه قبل
مدير بازرگانی شرکت خدمات فنی و مهندسی صنايع و معادن کانی مس مطرح کرد؛

پیش‌بینی، اصل اول مدیریت بحران

در گذشته، آنچه به عنوان مديريت بحران شناخته می‌شد شامل تلاش سازمان به منظور رفع اتفاقات و پيشامدهای ناگوار در کوتاه‌ترين زمان ممکن بود. اما امروزه بحث مديريت بحران به موضوعی پيچيده‌تر و گسترده‌تر از گذشته تبديل شده است. ايجاد سلسله تحليل‌هايی برای بررسی سناريوهای بحران و طبقه‌بندی و برنامه‌ريزی برای رفع آن‌ها يک چرخه مديريت بحران را تشکيل می‌دهد. امروز پيمانکاران، به ويژه در بخش صنايع معدنی و فلزی، با چالش‌های پرشماری روبه‌رو هستند که عدم اتخاذ سياست مناسب برای مقابله با آنها، اين شرکت‌ها را در معرض بحرانی خطرناک قرار خواهد داد. در همين راستا، ماهنامه «اخبار فلزات» به گفت‌وگو با مدير بازرگانی شرکت خدمات فنی و مهندسی صنايع و معادن کانی مس نشسته است. آنوش رحام معتقد است که اصل ابتدايی مديريت بحران، ضرورت پيش‌بينی حوادث و بحران‌های احتمالی است و سازمان بايد قدرت تشخيص و پيش‌بينی رويدادهای بحرانی را داشته باشد. در ادامه متن کامل این مصاحبه را می‌خوانید: