یکشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023 ساعت ×
آغاز همکاری مشترک مپنا و چاردملو در جهت ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی
07 دی 1400 - 11:59
شناسه : 22327
روز گذشته 6 دی‌ماه 1400 طی جلسه‌ای با حضور مدیران عامل و اعضای هییت‌مدیره شرکت مپنا و معدنی و صنعتی چادرملو، تفاهم‌نامه‌ همکاری مشترک این دو شرکت امضا شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی چادرملو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، ناصر تقی‌زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، اظهار داشت: یکی از مشکلات عمده صنعت فولاد کشور نبود زیر بناها از جمله برق و گاز و آب است و فولادی‌ها باید خود به فکر این زیر ساخت‌ها باشند تا بتوانیم با تامین این زیر ساخت‌ها، کمک بزرگی به مملکت در جهت توسعه پایدار کرده باشیم. البته شرکت چادرملو توانسته با کمک شرکت‌های فولادی و صنعتی دغدغه آب را در فلات مرکزی حل کند.

وی افزود: در حال حاضر مشکل دوم را موضوع کمبود برق در کشور است که البته چادرملو توانسته با ساخت نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی و همچنین نیرگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در اردکان یزد علاوه بر تامین برق مورد نیاز خود بیش از نیمی از برق تولیدی خود را به شبکه سراسری منتقل کند و اکنون نیز در نظر داریم با سرمایه‌گذاری برای ساخت دو نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی و ۱۲۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی مجموع تولید خود را به بیش از ۱۷۳۰ مگاوات برق برسانیم.

مدیرعامل چادرملو گفت: امضای قرارداد ساخت نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی اردکان که به روش epc و نیروگاه بهاباد که به شکل bot اجرا می‌شود را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم که گروه مپنا بتواند در سریع‌ترین زمان ساخت آن‌ها را به اتمام برساند و وارد مدار کند و امیدها را در دل مردم بیشتر نماید.

عباس علی آبادی مدیرعامل و رییس هییت‌مدیره گروه مپنا در پایان نیز با ابراز خرسندی از این اقدام مدیرعامل و هییت‌مدیره چادرملو که تفکرات توسعه گرایانه و دور اندیشانه دارند، خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالم که این قرارداد بین شرکت بزرگی مثل چادرملو و گروه مپنا منعقد شده است و به مردم این نوید را خواهیم داد که زودتر از موعد مقرر بتوانیم این دو پروژه را وارد مدار کنیم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.