سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
ابلاغ بسته برنامه‌ریزی واحدهای معدنی تا ۱۵ اسفندماه
02 اسفند 1399 - 17:09
شناسه : 7533
سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در مراسم افتتاح نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی چادرملو که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، از آزادسازی برخی پهنه‌های معدنی فاقد مشکلات محیط‌زیستی و منابع طبیعی در استان یزد طی هفته‌های آینده خبر داد.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، اردشیر سعدمحمدی سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمتدر حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: آزادسازی و واگذاری پهنه‌ها و معادن حبس شده با همت و تدبیر وزیر صنعت، معدن و تجارت وارد مرحله اجرایی شده است.

وی در ادامه با اشاره به برخی آمارها در حوزه سنگ‌آهن، افزود: ذخایر سنگ‌آهن جهان حدود ۱۷۵ میلیارد تن است که سالانه ۲.۵ میلیارد تن از آن استخراج می‌شود. سهم ایران از این استخراج، ۱۰۰ میلیون تن به شکل سالانه است.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: در افق ۱۴۰۴ برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد، به استخراج ۱۶۰ میلیون تن سنگ‌آهن به صورت سالانه نیاز داریم.

سعدمحمدی یادآور شد: میزان ذخایر سنگ‌آهن ۳.۳ میلیارد تن است که تا ۱۵ سال کفاف تولید را می‌دهد و در این راستا، تکیه بر اکتشافات جدید برای تامین ذخایر، اهمیت دوچندانی دارد.

وی همچنین بر ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاری در اکتشافات معدنی تاکید کرد.

ابلاغ بسته برنامه‌ریزی واحدهای معدنی تا ۱۵ اسفندماه برای افق ۱۴۰۰

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در ادامه عنوان کرد: برای سال ۱۴۰۰، تمامی واحدها از نظر تامین گندله، کنسانتره سنگ‌آهن و تقسیم‌بندی شمش برنامه‌ریزی شده‌اند که این برنامه‌ریزی تا ۱۵ اسفند ابلاغ خواهد شد.

سعد محمدی در پایان خاطرنشان کرد: در این راستا تکلیف تمامی واحدها برای تولید داخل، صادرات و تنظیم بازار مشخص شده است که واحدها بر اساس آن می‌توانند برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.