دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
افزایش سرمایه صندوق بیمه معدنی تا هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰
09 اردیبهشت 1400 - 12:53
شناسه : 11448
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، گفت: صدور ضمانت‌نامه‌ها و بیمه‌نامه‌‌های معدنی امسال در مقایسه با سال 1398، از سوی این صندوق ۱.۵۶ برابر شد که این میزان حاکی از رشد ۵۶.۶ درصدی دارد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، فرید دهقانی‌ مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، اظهار داشت: سال گذشته با وجود شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، رکورد جدیدی در صدور بیمه‌نامه به ویژه بیمه‌نامه‌های اعتباری ثبت شد.

وی افزود: سال گذشته در مجموع ۴۰ ضمانت‌نامه و بیمه‌نامه به ارزش چهار هزار و ۷۸۶ میلیارد ریال از سوی این صندوق صادر شد. که سهم ضمانت‌نامه‌ها بیمه‌های اعتباری بهره‌برداری، ۳۱ فقره به ارزش چهار هزار و ۷۴۴ میلیارد ریال و سهم بیمه‌نامه سرمایه‌گذاری ۹ فقره به ارزش ۴۲ میلیارد ریال بود.

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، ارزش بیمه‌نامه‌های آماده صدور را بیش از ۱۶ هزار و ۸۲۸ میلیارد ریال اعلام کرد.

افزایش سرمایه

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی همچنین از برنامه‌ریزی برای ۲ برابر شدن سرمایه این صندوق از ۵۰۰ میلیارد تومان فعلی به یک‌هزار میلیارد تومان تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد.

لازم به توضیح است که صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی در راستای اهداف اقتصادی کلان کشور و همچنین تقویت و حمایت از سرمایه‌گذاران خصوصی در بخش معدن، به منظور تحقق توسعه پایدار در بخش معدن و ایجاد تضمین و امنیت سرمایه‌گذاری در فعالیت های معدنی و هدایت و راهبری این سرمایه‌گذاری‌ها، فعالیت می‌کند. صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی از مجموعه‌های تابعه ایمیدرو است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.