پنج شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 7 December , 2023 ساعت ×
افزایش ظرفیت تولید نفت ایلام در آینده نزدیک
03 مهر 1400 - 10:36
شناسه : 18207
وزیر نفت مطرح کرد؛ وزیر نفت در نشست شورای اداری استان ایلام گفت: ظرفیت تولید نفت خام در استان ایلام بیش از یکصد هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش فلزات، جواد اوجی وزیر نفت در نشست شورای اداری استان ایلام، اظهار داشت: ۳ درصد ذخایر نفتی و ۱۱ درصد ذخایر گازی کشور در استان ایلام قرار دارد و هم‌اکنون ۲۱۵ هزار بشکه نفت روزانه از میدان‌های این استان برداشت می‌شود.

وی از برنامه‌ریزی وزارت نفت برای توسعه هفت میدان در این استان خبر داد و افزود: میدان تنگ‌بیجار ۶ میلیون مترمکعب ظرفیت دارد که در طرح توسعه قرار است به ۱۰ میلیون مترمکعب برسد و در کنار آن طرح توسعه پالایشگاه گاز ایلام با پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصدی در حال اجراست.

وزیر نفت گفت: وزارت نفت در بخش پایین‌دستی سه پروژه پتروشیمی ایلام، واحد پلی‌پروپیلن و زنجیره ارزش را در دستور کار دارد که همسو با آن ایجاد پارک پلی‌پروپیلن با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد تومانی این وزارتخانه و دیگر سرمایه‌گذاری‌ها اجرا می‌شود.

اوجی از اجرای گازرسانی به هشت روستای ایلام تا پایان امسال خبر داد و بیان کرد: ۱۱۷ پروژه در قالب مسئولیت‌های اجتماعی با هزینه یکصد میلیارد تومان توسط وزارت نفت اجرا می‌شود و یکصد میلیارد تومان نیز برای بهسازی جاده‌های حادثه‌خیز ‌از سوی این وزارتخانه پرداخت خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به ویژگی‌های میدان چنگوله خاطرنشان کرد: از منظر اقتصادی بین کارشناسان وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه اختلاف وجود دارد که در صورت رفع آن، آمادگی داریم زمینه توسعه چنگوله را فراهم کنیم. همچنین مراحل انتقال قانونی این موضوع زمان‌بر است ولی آمادگی لازم برای توسعه دفتر موجود و استفاده از نیروهای بومی در این مرکز نیز وجود دارد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.