دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
افزایش ۱٫۶ میلیارد دلاری حجم مبادلات ایران با اوراسیا
09 شهریور 1400 - 10:40
شناسه : 16881
مدیرکل دفتر همکاری‌های بین‌الملل گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: حجم مبادلات تجاری ایران با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا طی چهار ماهه نخست سال جاری با ۹۳ درصد افزایش در ارزش، از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار فراتر رفت.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری برنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، حسین کاخکی مدیرکل دفتر همکاری‌های بین‌الملل گمرک جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: طی چهار ماهه نخست سال جاری صادرات ایران به کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا بالغ بر ۳۵۸ میلیون دلار شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۶ درصد رشد داشته است.

وی افزود: در این مدت پنج کشور مقصد کالاهای صادراتی ایران، به ترتیب فدراسیون روسیه با مبلغ ۱۸۸ میلیون و ۹۲۶ هزار دلار، ارمنستان با ۸۳ میلیون و ۴۳ هزار دلار، قزاقستان با ۵۳ میلیون و ۳۹۵ هزار دلار، قرقیزستان با ۲۴ میلیون و ۲۹۴ هزار دلار و بلاروس با ۶ میلیون و ۵۷۸ هزار دلار بوده‌اند. لذا طی این مدت واردات ایران از کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا به یک میلیارد و ۲۵۲ میلیون دلار رسید.

مدیرکل دفتر همکاری‌های بین‌الملل گمرک جمهوری اسلامی ایران در پایان خاطرنشان کرد: فدراسیون روسیه با مبلغ یک میلیارد و ۶۲ میلیون و ۷۲۳ هزار دلار، قزاقستان با ۱۷۸ میلیون و ۷۲۲ هزار دلار، بلاروس با هشت میلیون و ۲۹۰ هزار دلار، ارمنستان با دو میلیون و ۲۳۹ هزار دلار و قرقیزستان با ۲۱۶ هزار دلار به ترتیب نخستین تا پنجمین مبدا کالاهای وارداتی ایران هستند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.