جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 21 June , 2024 ساعت ×
انجام واردات خودرو تا شهریور ماه
21 تیر 1401 - 20:59
شناسه : 30239
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از اوایل مرداد ماه به صورت رسمی از خودروهای اقتصادی داخلی رونمایی می‌شود، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، تا شهریور ماه ۱۴۰۱ واردات خودرو انجام می‌شود.
ارسال توسط : منبع : مهر
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، منوچهر منطقی معاون صنایع حمل‌ونقل وزیر صنعت، معدن و تجارت، در مورد آیین‌نامه واردات خودرو، اظهار داشت: این آیین‌نامه تدوین شده و در دست بررسی توسط هیئت دولت است تا آن را ابلاغ کند و البته قبل از اجرا با صنعتگران و واردکنندگان، جلسه توجیهی برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: در آیین‌نامه تدوین شده، واردات خودروهای دست دوم امکان‌پذیر نیست همچنین برای خودروهای اقتصادی مشوق‌هایی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال از بین پنج محصول اگر یک محصول تقاضای ۵۰ درصدی داشته باشد، برای آن محصول مشوقی تعیین می‌شود که با قیمت نهایی پایین‌تری به دست مصرف‌کننده برسد.

معاون صنایع حمل‌ونقل وزیر صنعت، معدن و تجارت، هدف از تدوین آیین‌نامه را واردات خودروهای اقتصادی برای اقشار کم‌درآمد جامعه دانست و بیان کرد: محدودیتی برای واردات تعیین نشده و شاخص‌های فنی مانند خدمات پس از فروش و قابلیت‌های محصول در نظر گرفته شده است. همچنین واردکنندگان باید از کشورهایی که خودروهای به‌روز دارند، واردات را انجام دهند.

منطقی، واردات خودرو را عامل ارتقا صنعت داخلی دانست و گفت: اجرایی شدن این آیین‌نامه منوط به مصوبه هیئت دولت است ضمن اینکه بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته, تا شهریور ماه ۱۴۰۱ واردات خودرو انجام می‌شود.

وی در ادامه عنوان کرد: به دنبال تاکید رئیس جمهور بر تولید خودروی اقتصادی و همچنین تقاضای نیمی از خریداران خودرو برای این خودروهای کم‌هزینه، وزارت صمت تصمیم گرفت تا علاوه بر واردات خودروهای اقتصادی، خودروسازان داخلی هم برای تولید این خودروها برنامه‌ریزی داشته باشند و از اویل مرداد ماه ۱۴۰۱ نخستین خودروهای اقتصادی تولید داخل را رونمایی کنند.

معاون صنایع حمل‌ونقل وزیر صنعت، معدن و تجارت، در پایان سه مسیر را برای تامین خودروی اقتصادی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: نخستین مسیر تولید خودروهای اقتصادی داخلی است که خودروسازان این امر را محقق می‌کنند؛ دومین راه پیشنهادی طراحی محصول اقتصادی از سوی خودروسازهای بزرگ خارجی است تا نمونه طراحی شده در داخل کشور تولید کنیم و مسیر سوم واردات همراه با همکاری با سایر خودروسازهای جهانی است ضمن اینکه ما از همه ظرفیت‌ها برای تولید خودروهای اقتصادی استفاده می‌کنیم.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.