یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
ایران و برزیل در مسیر توسعه
18 مرداد 1400 - 15:12
شناسه : 15943
رییس خانه معدن ایران مطرح کرد؛ رییس خانه معدن ایران از بررسی همکاری‌های معدنی بین ایران و برزیل خبر داد و گفت: این دو کشور ظرفیت‌های بالایی برای توسعه همکاری‌ها به‌ویژه در بخش سرمایه‌گذاری و تامین ماشین‌آلات دارند.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محمدرضا بهرامن رییس خانه معدن ایران با اشاره به دیدار اخیر یک هیات برزیلی از خانه معدن ایران، اظهار داشت: در این دیدار که «راواندرو رومان» رییس گروه دوستی پارلمان برزیل، «ریکاردو ایزار» رییس جبهه کمیسیون معادن برزیل، همراه با سفیر و کاردار این کشور حضور داشتند، علاوه بر اشاره به توانمندی‌های خانه معدن ایران، گزارشی از ساختار زمین‌شناسی کشور ارائه شد.

وی افزود: هیات برزیلی نیز در این دیدار گزارش کاملی از محتوای فعالیت‌هایشان ارائه دادند و به توضیح بررسی مجدد قانون معادن این کشور که با نگاه به سرمایه‌گذاری خارجی و بخش خصوصی در حال انجام است، پرداختند.

رییس خانه معدن ایران، گفت: در این دیدار مقرر شد هیات برزیلی قانون جدید نوشته شده در خصوص معادن این کشور را برای خانه معدن ایران ارسال کند تا بتوانیم از تجربیات آن‌ها استفاده کنیم. علاوه بر این فعالیت چشمگیر برزیل در این عرصه، باعث برگزاری مزایده برای بیش از ۲۰۰ هزار معدن در این کشور طی یک سال گذشته شد که استقبال کم‌رنگ از آن سبب‌ساز تغییر قانون معادن شده است.

بهرامن بیان کرد: در این دیدار مقرر شد تا زمینه تنظیم یک تفاهم‌نامه همکاری بین دو کشور در زمینه مباحث فنی، تامین ماشین‌آلات معدنی و جذب سرمایه‌گذاری برای دو طرف در آینده نزدیک فراهم شود. لذا برزیل به عنوان یک کشور بزرگ معدنی و یکی از تامین‌کنندگان بزرگ سنگ‌آهن در جهان، از فناوری‌های خاص خود در مباحث اکتشاف و استخراج استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: متعاقب این جلسه، تیم یاد شده با همراهی برخی اعضای خانه معدن با رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی دیدار داشتند و تاکید «عزت‌الله اکبری تالارپشتی» رییس کمیسیون نیز بر تداوم همکاری‌های دو طرف با تمرکز بر استفاده از توان بخش خصوصی بود.

رییس خانه معدن ایران اذعان داشت: بر همین اساس مقرر شد نشست‌های متقابلی در ایران و برزیل با حضور نمایندگان بخش‌های دولتی و پارلمانی دو کشور و همچنین بخش خصوصی تداوم داشته باشد.

بهرامن عنوان کرد: هدف اصلی این نشست‌ها ایجاد ارتباط کامل بین بخش خصوصی دو کشور در همه زمینه‌ها از جمله فنی، تامین ماشین‌آلات و سایر نیازها و همچنین جلب و جذب سرمایه‌گذاری است.

وی با اشاره به واردات کک و سنگ‌آهن از برزیل در گذشته، گفت: امروز این کشور می‌تواند در تامین مواد اولیه و خوراک مورد نیاز فولادسازی ایران به‌ویژه در طرح‌های جدید نقش‌آفرین باشد.

رییس خانه معدن همچنین به توانمندی بالای برزیل در تولید ماشین‌آلات معدنی و همکاری گسترده شرکت‌های این کشور با برندهای بزرگ آمریکایی، آلمانی و ژاپنی اشاره کرد که می‌تواند برای گره‌گشایی از مشکلات ما در این حوزه تاثیرگذار باشد.

بهرامن در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌ها برای توسعه معدنی کشور، یکی از نیازهای اساسی ما تامین ماشین‌آلات معدنی خواهد بود که در این زمینه می‌توان حتی به تعریف طرح‌های تولید آن با مشارکت برزیلی‌ها پرداخت.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.