یکشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲ Sunday, 4 June , 2023 ساعت ×
بازار سنگ‌آهن جانی دوباره گرفت
23 آذر 1400 - 15:07
شناسه : 21803
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت سنگ‌آهن روز دوشنبه به دلیل تعهد دولت چین برای تمرکز بر ثبات اقتصادی در سال آینده افزایش یافت و چشم‌انداز تقاضا را تقویت کرد. لذا چین متعهد شد به سیاست پولی محتاطانه و سیاست مالی پویای خود ادامه داده و ثبات اقتصادی را در سال ۲۰۲۲ در اولویت قرار دهد.
ارسال توسط : منبع : کالا خبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، از آنجایی که برای سال آینده انتظار نمی‌رود در بخش عرضه سنگ‌آهن تغییر چشمگیری مشاهده شود، عامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت این ماده اولیه، تقاضای آن خواهد بود که با امید به حمایت از بازار مسکن خوش‌بینانه است.

روز گذشته قرارداد سنگ‌آهن در بورس دالیان برای تحویل ماه می ۵ درصد رشد داشت و حدود ۱۰۶ دلار شد. قراردادهای فیوچرز در بورس سنگاپور هم ۷.۲ درصد رشد داشت و ۱۱۶.۱۵ دلار شنیده شد.

سنگ‌آهن امسال در مسیر پرفراز و نشیبی بوده، زیرا محدودیت‌های تولید فولاد چین برای کنترل آلاینده‌ها، مصرف را تحت تاثیر قرار داده و آشفتگی در صنعت املاک چین هم باعث کاهش فعالیت‌های ساختمانی شد. قیمت سنگ‌آهن از اوج خود در ماه می تقریبا به نصف کاهش یافت، اگرچه اخیرا با افزایش تقاضا کمی حمایت شده است.

گفتنی است، با توجه به برنامه چین برای حفظ ثبات اقتصادی در سال آینده، حال چشم‌انداز بازار نیز چندان منفی نیست و امیدواری‌ها بیشتر شده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.